"У 90% симптомів немає!" Онколог розвіяв міфи про рак молочної залози

'У 90% симптомів немає!' Онколог розвіяв міфи про рак молочної залози

У 87-90% випадків рак молочної залози протікає абсолютно безсимптомно. Тому жінкам важливо проходити регулярне обстеження навіть за відсутності яких-небудь скарг.

Адже тільки своєчасна діагностика раку зможе гарантувати успіх лікування на 90% та більше, розповів хірург-онколог Микола Анікусько в ефірі ObozTV.

Лікар наголосив, що т.зв. "симптоми" раку молочної залози – лимонна кірка, виділення, виразки – це вже запущена форма онкології. Рання діагностика – це визначення пухлини розміром до 5 мм.

"Дуже важливо припинити боятися. Ми завжди говоримо про рак, як про абсолютно невиліковний недуг. Ну звичайно – в четвертій стадії.... У занедбаній стадії і застуда може становити небезпеку. А в нульовій, першій стадії ми можемо гарантувати успіх лікування. Якщо пухлина до 5 мм – це мінімальне вторгнення, мінімальна хірургія, максимальний ефект. Найбільш ефективна терапія за першої та нульової стадії. Це завжди дуже сприятливий прогноз", – запевнив він.

Відео дня

Читайте: Зачіска змінилася, попереду – хімії й операція: Алла Мазур вперше розповіла про боротьбу з раком

За його словами, зараз критерієм успішного лікування вважається 10-річна виживаність.

"За нульової стадії, це стадія доінвазівного раку, виживаність 99%. За першої стадії – 92-96%", – зазначив хірург.

У зв'язку з цим Анікусько закликав усіх жінок навчитися прийомам самообстеження і своєчасно відвідувати лікарів.

Читайте: Перші симптоми раку: лікар розповів, як вчасно врятувати своє життя

Особливо це стосується тих, хто потрапляє до групи ризику: досяг певного віку (старше 40 років), має спадкову схильність або захворювання, яке відноситься до "попередників" раку.

"Існує кілька прекурсорів, т.зв. попередників раку. Це проліферативна форма мастопатії та низка доброякісних патологій, які можуть бути причиною виникнення раку. Якщо ми їх пролікуємо, то можемо уникнути виникнення інвазивного раку в майбутньому", – пояснив медик.

Методи діагностики раку

Анікусько перерахував три методи первинної діагностики, про які необхідно знати:

  • самообстеження;

  • клінічне обстеження (у лікаря);

  • інструментальне обстеження (скринінгові програми): мамографія, магнітно-резонансна томографія, в деяких випадках сонографія (УЗД. – Ред.).

"В Україні зараз вистачає лікувальних установ, лікарів та інструментарію, щоб виявити рак", – запевнив онколог.

Читайте: Безкоштовна діагностика раку в Україні – не для всіх: онколог пояснив умови програми

Він також підтвердив, що в Україні можливе 100-відсоткове лікування раку.

"Я в цьому ані на йоту не сумніваюся. Ми працюємо за протоколами, які ухвалені в світі. Ми не розробляємо якихось власних інновацій, не вигадуємо трикутні колеса на велосипед. Ми використовуємо те, що дає найкращі результати лікування. Це рівень доказової медицини", – розповів Анікусько.

Нагадаємо, що 4 лютого в Україні та в усьому світі відзначається День боротьби з раковими захворюваннями.

Самообстеження молочних залоз допомагає виявити не тільки рак, але і багато доброякісних захворювань

Як писав MedOboz, рак молочної залози зустрічається не тільки у жінок, але і у чоловіків. Такі випадки більш рідкісні, але захворювання теж смертельно небезпечне.

Інформаційне шоу "Студія Обозреватель" дивіться щодня по буднях о 10:00 на ObozTV.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки