У США стартують випробування вакцини від раку: що це за препарат і що відомо про дослідження

Результати дослідження стануть відомими до вересня 2022 року

У США проводять випробування вакцини від тричі негативного раку молочної залози (ТНРМЗ). Препарат тренує імунну систему розпізнавати та знищувати ракові клітини.

Про це пише газета la Repubblica з посиланням на дослідження клініки Клівленда. Перша фаза дослідів визначить максимально переносиму дозу вакцини для пацієнток з ТНРМЗ на ранній стадії, а також дозволить характеризувати та оптимізувати імунну відповідь організму.

У дослідженні братимуть участь від 18 до 24 жінок, які вже мали тричі негативний рак молочної залози на ранній стадії і успішно завершили лікування за останні три роки (колишні пацієнтки, але з високими шансами захворіти знову).

Відео дня

Вони отримають три дози з інтервалом у два тижні. Результати про можливі побічні ефекти та відповідь імунної системи очікуються менш ніж через рік, до вересня 2022 року.

Якщо все піде так, як очікувалося, у наступному дослідженні братиме участь більша кількість жінок, які ніколи не хворіли на рак, але з високим генетичним ризиком його розвитку, а також ті, хто вирішив пройти профілактичну двосторонню мастектомію.

Як діє вакцина?

Розроблення цієї вакцини розпочалося понад 12 років тому, починаючи з доклінічних досліджень, тобто на моделях тварин, імунологом із головного кампусу клініки Клівленда Вінсентом Туохі.

Автор вакцини доктор Вінсент Туохі

Мішенню вакцини є білок, так званий альфа-лактальбумін, який зазвичай експресується на поверхні клітин грудей під час грудного вигодовування, але не наявний, коли тканина старіє.

Як повідомляють дослідники, він також виявлений у більшості (70-80%) потрійних негативних пухлинних клітин.

Так, мета вакцини полягає в тому, щоб активувати імунну систему проти цього білка, тим самим забезпечуючи захист, вже навчений розпізнавати його у разі початку розвитку пухлини.

Туохі показав на мишах, що активація імунної системи проти α-лактальбуміну безпечна і ефективна: одноразова вакцинація, мабуть, здатна запобігти захворюванню і придушити зростання будь-яких пухлин.

Ці результати були опубліковані 12 років тому в журналі Nature Medicine, і з того часу дослідження фінансувалося за рахунок пожертв понад 20 тисяч осіб.

Тричі негативний рак молочної залози – це найбільш агресивна та небезпечна форма захворювання. Він відрізняється від інших видів раку молочної залози тим, що не має біологічних характеристик, які зазвичай піддаються гормональній або таргетній терапії.

Як повідомляв OBOZREVATEL, мало хто говорить про це, але чоловіки теж схильні до ризику розвитку пухлини в тканинах молочної залози.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки