Учені змогли побороти метастазний рак

20,5 т.
Учені змогли побороти метастазний рак

Біологам зі Стенфордського університету вдалося усунути ракові клітини у мишей, які страждають від невиліковного метастазного раку.

Як наголошують у статті, опублікованій у журналі Science Translational Medicine, яку цитує Лайф.ру, це стало можливим після того, як учені впровадили в злоякісні тканини невелику кількість імуностимулюючих препаратів.

Імунні клітини, відомі як Т-лімфоцити, розпізнають та атакують клітини, які несуть антигени, серед числі яких і пухлинні. Однак із часом ракові тканини набувають стійкості до Т-клітин і імунна відповідь стає неефективною. Нинішні методи для ефективної боротьби проти раку є дорогими або можуть викликати небажані побічні ефекти.

Відео дня

Згідно з новим методом, в уражену тканину впроваджують коротку ділянку ДНК, яка називається олігонуклеотидом CpG. Він підсилює синтез білка OX40, що знаходиться на поверхні Т-клітин. А впроваджуване в ракову пухлину антитіло допомагає "налаштувати" лімфоцити, що знаходяться всередині тканини, на боротьбу з хворобою.

Так біологи отримують невелику популяцію Т-клітин, які борються тільки з пухлиною. Потім ці клітини можуть залишати тканину, потрапляти в інші ділянки організму та розпізнавати можливі метастази.

У мишей, хворих на рак молочної залози, це призвело до зменшення не тільки новоутворення, яке було оброблено ліками, а й незайманих пухлин. Це, зі свого боку, продовжило життя тварин.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", у новому дослідженні сказано, що вейпінг (куріння електронної сигарети - Авт.) викликає мутації ДНК, які призводять до раку.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки