В Україні зникли ліки від раку: життя тисяч хворих під загрозою

41,9 т.
В Україні зникли ліки від раку: життя тисяч хворих під загрозою

В Україні тисячі онкохворих не можуть отримати свої ліки через зволікання в Міністерстві охорони здоров'я.

Як сказано в сюжеті ТСН, ще в липні в регіони мали доставити півтори тисячі флаконів препарату "Трастузумаб". Однак станом на середину жовтня в обласних медзакладах їх все ще немає.

У МОЗ також повідомляли, що до кінця літа планувалося придбати ще 13 тисяч флаконів цього ж найменування, але до лікарнень України вони також не надійшли.

"Нам обіцяли, що ліки будуть із червня. На жаль, сьогодні їх немає", – розповів головний лікар Рівненського обласного протипухлинного центру Григорій Максим'як.

Відео дня

Зазначається, що тільки в Рівненській області "Трастузумаб" потребують 60 хворих. Всього в Україні таких пацієнтів – тисячі.

"На мій запит до Міністерства охорони здоров'я України надійшла відповідь, що ці препарати вже направлені. Загальна вартість ліків, які нібито закупило Міністерство охорони здоров'я і не потрапили в центр лікування онкохворих – 572 мільйони гривень (один флакон коштує 44 тисячі гривень)", – додав правозахисник Володимир Смешко.

Онкологія

У МОЗ пояснили, що вони не знали про пацієнтів, яким терміново потрібні засоби.

"Коли була зміна однієї команди на іншу, міністерку запевнили, що немає жодних нагальних питань. Опісля була зустріч з колективом – знову ніяких нагальних питань", – повідомив радник міністерки охорони здоров'я Дмитро Раїмов.

Він розповів, нібито попередники в міністерстві їм не повідомили про ліки, що і спричинило затримку. Також препарати перевіряли на термін придатності, але незабаром відправлять їх у регіони.

"Вони є на складах – відповідної якості й кількості. Нам пообіцяли, що протягом найближчих тижнів все буде доставлено в лікарні", – додав радник.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні щорічно лікарі діагностують 140 тисяч нових випадків онкологічних захворювань.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки