Вчені розробили новітню технологію лікування раку
Розроблено новітню технологія боротьби з раком, яка дозволяє в кілька разів знизити дози хіміотерапії.
Про прорив відзвітували фахівці Інституту цитології та генетики у Новосибірську, передає "РИА Новости".
Технологію під назвою "Каранахан" ("той, що вбиває причину") розробляли протягом кількох років. В її основу лягла вразливість ракових стовбурових клітин у певні періоди свого життєвого циклу, які є джерелом пухлини.
Читайте: Вчені назвали простий засіб від раку
"Вивчаючи злоякісні стовбурові клітини, наші працівники виявили у них унікальну властивість: здатність захоплювати екстраклітинні фрагменти ДНК. Подальші дослідження показали, що якщо впроваджувати у клітину ці фрагменти через певний часовий проміжок після впливу цитостатиками (хіміотерапія), вони не дають клітині завершити процес відновлення і вона гине", - йдеться у повідомленні.
Також нову технологію називають "3+1" - перші три дози введеного в пухлину препарату вбивають основну масу стовбурових ракових клітин, а четверта знищує решту.
Вона була успішно випробувана при лікуванні різних видів раку в мишей, а також на клітинних культурах гліобластоми людини.
Як стало відомо, у клітин різних видів пухлин життєвий цикл різниться, тому для кожної треба підбирати свій графік введення препарату. Крім того, на цей цикл впливають пори року: влітку і взимку тимчасові інтервали також повинні бути різними.
За запевненням вчених, використання хіміотерапії в поєднанні з технологією "Каранахан" помітно підвищить шанси хворих на рак на одужання і повноцінне життя після лікування. Випробування можуть тривати від п'яти до десяти років.
Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше був знайдений ефективний спосіб перемогти особливо небезпечний рак.