МоваЯзык

/ Онкологія

Вчені встановили взаємозв'язок діабету і раку

Люди з діабетом, як правило, мають більш високий ризик розвитку деяких додаткових захворювань, включаючи проблеми із зором, хвороби серця.

Як повідомляє Medical News Today, в даний час з'являються нові дані, які свідчать про те, що діабет може підвищувати ризик метастазування пухлин.

Команда дослідників з Корнельського університету в Ітаці, штат Нью-Йорк, вивчила потенційні механізми, що лежать в основі взаємозв'язку між діабетом і метастатичним раком.

Зростання і поширення раку можуть сильно залежати від біологічного середовища, яке його оточує. На думку дослідників, діабет може створити правильні умови для підвищення рухливості ракових клітин.

Щоб ракові клітини могли переміщатися від місця первинної пухлини до інших частин тіла, необхідною умовою є зміна різних макромолекул, включаючи колаген і глікопротеїни, говорить автор дослідження професор Мінгмінг Ву.

Підвищений рівень цукру в крові хворих на діабет може впливати на структуру волокон колагену, покращуючи переміщення злоякісних клітин.

Рак і діабет залишаються двома з найсерйозніших проблем зі здоров'ям у розвинених країнах, встановлений зв'язок між цими патологіями важливий та може бути використаний в боротьбі з ними.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини