Вчені змусили ракову пухлину голодувати
У Колорадському університеті зуміли знайти спосіб змусити ракову пухлину споживати менше глюкози, яка сприяє розмноженню злоякісних клітин.
Як повідомляє Ridus, у результаті новоутворення стало більш сприйнятливим до лікарських препаратів.
Як правило, ракові клітини швидко споживають великі обсяги вуглеводів. У здорових клітинах процес окислення глюкози (гліколіз) протікає повільно з утворенням пірувату, а ось в тканинах злоякісних пухлин гліколіз йде в 200 разів швидше, утворюючи замість пірувату молочну кислоту.
Розмноженню дефектних клітин і зростання метастаз також сприяє активне окислення цукрів. Цей процес називається ефектом Варбурга.
Здатність ракової пухлини поглинати надмірну кількість глюкози пов'язана з підвищеною експресією гена CDK8, що дозволяє новоутворенню уникнути голодуванню, яке викликає виснаження кисню і глюкози в кровоносних судинах. Відключивши CDK8 у клітинах колоректального раку, вчені позбавили їх можливості прискорювати гліколіз і викликали голодування, яке призводить EurekAlert! результати дослідження, опублікованого в журналі Cell Reports.
У результаті було встановлено, що комбінована терапія, що блокує як гліколіз, так і CDK8, ефективно уповільнює ріст пухлин, не впливаючи при цьому на здорові клітини.
Як раніше повідомляв "Обозреватель", основною причиною розвитку одного з найбільш смертоносних видів раку вважається бактерія Helicobacter pylori (H. pylori).