Вчені знайшли марихуану, яка вбиває клітини раку

Вчені вивели штам канабісу, який руйнівно діє на деякі ракові клітини

Модифікований штам канабісу, створений вченими, може бути руйнівним для деяких видів ракових клітин, залишаючись водночас абсолютно нешкідливим для власних клітин людського організму.

Про це повідомило видання The Next Web із посиланням на трирічне дослідження вченого-онколога Метта Дуна з Університету Ньюкасла в Австралії.

"Лабораторні тести, проведені в Медичному дослідницькому інституті Університету Ньюкасла і Хантера, показали, що модифікована форма лікарського канабісу може вбивати або пригнічувати ракові клітини, не впливаючи на нормальні клітини, що розкриває його потенціал в якості лікування, а не просто знеболювального засобу", – йдеться у науковому пресрелізі.

Відео дня

Розглянутий штам, названий Eve, був модифікований так, щоб він містив менше 1% тетрагідроканабінолу – сполуки, пов'язаної з відчуттям задоволення після вживання канабісу.

Спочатку дослідники перевірили його вплив на клітини лейкемії і були здивовані їхньою чутливістю до препарату. Вони відзначили, що канабіс не вбивав ні нормальні клітини кісткового мозку, ні нормальні здорові лейкоцити.

"Ми зрозуміли, що був задіяний механізм відбору раку, і ми провели останні пару років, намагаючись знайти відповідь, як це діє", – розповів Дун.

Наступним кроком учених буде тестування штаму на інших типах ракових клітин. Вони сподіваються переконати регуляторів по всьому світу серйозно поставитися до тестування канабісу.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у США Національний інститут раку (NCI) опублікував дослідження, які доводять, що канабіс є натуральним засобом від раку.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки