Як мислення впливає на вибір методу лікування від раку молочної залози
Про це повідомляє нове дослідження в області взаємозв'язку мислення і прийняття рішень на вибір методу лікування від раку.
Незважаючи на те, що видалення неушкодженою раком грудей ніяк не впливає на виживаність при раку, все частіше жінки приймають рішення зробити подвійну мастектомію. В останні роки кількість жінок, наважуються на таку операцію, зросла більш ніж на 20%.
Проведене дослідження показало, що це пов'язано з типом мислення і способом прийняття рішень.
Читайте: Україна в групі ризику: вчені назвали місця, де найбільше хворіють на рак грудей
Вчені з університету Мічигану провели опитування жінок на тему таких рішень - шкодують вони після цього про таке рішення і як його приймають - інтуїтивно або більш раціонально, або ж хочуть, щоб рішення за них прийняв лікар.
Дослідники опитали 2,362 жінок з тільки що діагностованим раком молочної залози на ранній стадії. Жінок запитували, вважали вони профілактичну контралатеральную мастектомію як варіант лікування. Також їм задавали питання про їх цінностях і їх стилі прийняття рішень.
Близько 54% опитаних жінок сказали, що вони вважають подвійну мастектомію хорошим рішенням, а чверть заявили про те, що це найкраще рішення. Жінки, які вважають себе логічними і прагматичними, рідше погоджувалися на операцію, навіть ніж ті, хто приймав рішення інтуїтивно.
Але жінки, отримавши інформацію про всі можливі варіанти лікування вибирали саме агресивну хірургію. Оскільки найбільше вони боялися рецидиву захворювання і опромінення.
Крім того, жінки, які звикли приймати рішення самостійно, частіше вибирали подвійну мастектомію.
Дослідники розробили інструмент вирішення, який прийме пацієнтка через вправу, щоб розставити пріоритети і позначити результати прийнятого рішення. Завдяки дослідженням, вони планують розробити більш широку схему вибору методу лікування.
"Лікарі повинні допомогти пацієнтам відчувати себе комфортно, приймаючи рішення про методи терапії, інформуючи їх якомога детальніше про той чи інший метод. Пацієнтки повинні відчувати себе в безпеці, знаючи, що зроблений вибір буде найкращим для них", - відзначають дослідники.
Ка повідомляв раніше "Обозреватель", 39-річна американка перемогла рак шкіри