Як зупинити рак: важливі поради пацієнтки, яка вижила

51,3 т.
Як зупинити рак: важливі поради пацієнтки, яка вижила

Ірина Арсентьева, мати 12-тьох дітей і пацієнтка, яка перемогла рак, поділилася порадами про те, як уберегтися від хвороби і максимально ефективно пройти всі етапи лікування, щоб одужати.

Про це в своєму блозі на "Обозревателе" написав громадський діяч Уріель Штерн.

Контроль емоцій

За словами пацієнтки, яку цитує активіст, необхідно ретельно досліджувати себе, свої емоції і почуття. "Бережіть себе і свій стан від негативних емоцій. Я дозволяла собі засмучуватися через всілякі дрібниці, дозволяла собі образи, на свою свекруху, скажімо", - розповідає вона.

Пацієнтка додає, що подолавши фізичну хворобу, вона прийшла до сприйняття, що світ прекрасний, всі люди різні, і від того, що вона буде на когось ображатися, краще не буде. "Краще буде тільки тоді, коли я буду стежити за собою, буду "підмітати свою частину вулиці", а вони нехай стежать за своїми справами", - розповідає Ірина.

Відео дня

Паніка

Багатодітна мама також звертає увагу на те, що необхідно намагатися не давати волю панічним емоціям. "У панічному стані ніколи не приходять раціональні рішення і вони пригнічують імунну систему", - пояснює вона.

Міфи і факти

"Навколо раку і лікування чимало міфів: про складну хіміотерапію, про негативні наслідки після неї. Нещодавно я почула взагалі дивовижну річ, виявляється, від тривалого лікування під час хіміотерапії у людини утворюються хімічні мізки. І люди вірять в це щиро. Нічого подібного, після хіміотерапії у мене не впав зір, пам'ять не погіршилася, все психосоматичні показники в нормі", - ділиться жінка.

Онкофобія і контроль

Вона звертає увагу на те, що багато видужують від раку і можуть подолати хворобу. Саме тому вона рекомендує вчасно звертатися до лікаря, не терпіти біль і не зволікати.

"Я запитувала у свого лікаря: якби я не звернулася вчасно, зазнала б біль, змирилася б із дискомфортом, що було б? Він відповів: ви б прожили 2 роки. Але, таким же був би і результат із будь-яким іншим серйозним захворюванням, якщо його не лікувати. У нашому суспільстві є певна онкофобія, очевидно через безліч смертей від раку", - розповідає Ірина.

Доброякісні утворення та їхня поведінка

Вона додає, що доброякісні пухлини рідко переростають у злоякісні. "Але у нас чомусь жінки і дівчата панічно бояться оглядів, щоб раптом не виявили ніяких пухлин. Потім, вони панічно бояться результатів досліджень. Хоча їхні страхи, найімовірніше, безпідставні. Доброякісні пухлини видаляють звичайним хірургічним методом і вони не перероджуються в злоякісні" , - ділиться вона.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", незалежно від типу молочних продуктів, сам по собі кальцій або його добавки можуть захистити від раку товстої кишки.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки