Життя з курцем збільшує ризик раку рота більш ніж удвічі – дослідження

Кожен третій дорослий і 40% дітей страждають від 'недобровільного куріння'
Життя з курцем збільшує ризик раку рота більш ніж удвічі – дослідження

Ризик людини, яка не палить, але живе з курцем, захворіти на рак ротової порожнини на 51% вищий, ніж у людини, в домі якої не курять.

Як пише Daily Mail, про це йдеться в дослідженні Королівського коледжу Лондона. Воно є першим у своєму роді, що зв'язує пасивне куріння з раком ротової порожнини.

"Тютюновий дим, повний канцерогенів, є причиною кожної п'ятої смерті від раку в усьому світі. Вважається, що кожен третій дорослий і 40% дітей страждають від "недобровільного куріння" внаслідок перебування поруч із тим, хто курить", – йдеться в статті.

Відео дня

Дані про більш ніж 6900 осіб зі всього світу показали, що у людей, які пасивно зазнають впливу тютюнового диму, ризик раку порожнини рота на 51% вищий.

"Людина, яка живе під одним дахом із курцем протягом 10-15 років, більш ніж у два рази частіше хворіє на рак ротової порожнини, ніж, наприклад, той, хто повністю уникає диму", – йдеться в дослідженні.

Професор Саман Варнакуласурія зазначив, що виявлення шкідливих наслідків впливу тютюнового диму є керівництвом для фахівців громадської охорони здоров'я, дослідників та осіб, що визначають політику, при розробці та реалізації ефективних програм запобігання пасивному впливу тютюнового диму.

Раніше OBOZREVATEL писав про 5 способів відмовитися від куріння.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки