МоваЯзык

/ Онкологія

Знайдено ефективні ліки проти агресивного раку

Японські вчені з Інституту фізико-хімічних досліджень RIKEN знайшли новий ефективний засіб від гепатоцелюлярної карциноми - найбільш поширеної і агресивної форми раку печінки, яка часто стає невиліковною.

Зокрема, вони виявили, що хімічна сполука на основі вітаміну А запобігає рецидиву, пише "Лента.ру" .Спеціалісти з'ясували, що ациклический ретиноїд зменшує в клітинах печінки експресію гена MYCN, який сприяє розвитку пухлин і пов'язаний з несприятливим прогнозом.

Учені взяли біопсію тканин печінки у хворих на рак пацієнтів, які приймали високі дози ациклического ретиноїду (600 міліграм на добу) після хірургічної операції. Виявилося, що препарат зменшував кількість стовбурових клітин печінки, в яких, крім синтезу MYCN, виробляється також молекула адгезії епітеліальних клітин (EpCAM). EpCAM грає важливу роль в канцерогенезі і утворенні метастаз.

Дослідники вже приступили до клінічних випробувань ациклічного ретиноїду за участю людей.

Як повідомляв "Обозреватель", учені Базельського університету і Швейцарської вищої технічної школи Цюріха створили біомедичне татуювання, яке здатне діагностувати деякі види раку на ранніх стадіях.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Тег
0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини