МоваЯзык

/ Онкологія

Знайдено сенсаційний спосіб захиститися від раку: що відомо

Міжнародна група вчених знайшла спосіб реактивувати Т-клітини, які були виснажені в боротьбі з раковою пухлиною.

Однією з причин, через які імунна система людини не здатна впоратися з раком, є те, що лімфоцити втрачають енергію при атаці на злоякісні клітини, пише MedicalXpress.

Це відбувається через те, що новоутворення ефективніше поглинає глюкозу, позбавляючи Т-клітини ресурсів. Імунітет якийсь час бореться з пухлиною, проте потім перестає це робити, дозволяючи їй рости далі.

Дослідники з'ясували, що причиною виснаження лімфоцитів є зниження в них кількості енолази 1 - ферменту, що грає роль у гліколізі, тобто процесі окислення глюкози.

Знайдено сенсаційний спосіб захиститися від раку: що відомо

MedicalXpress

У результаті спостерігається десятикратне зменшення темпів окисного фосфорилювання, при якому енергія запасається у вигляді молекул АТФ. Щоб уникнути цього, вчені змусили клітини поглинати піруват - кінцевий продукт гліколізу. Це призвело до зростання енергії в лімфоцитах і їх активації.

На основі результатів дослідження вчені створили комбінований препарат з інгібіторів контрольних точок (речовин, які скасовують пригнічення імунітету), який протестували на мишах. У тварин спостерігалася активація лімфоцитів і уповільнення зростання пухлини.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше вчені зі Стенфорда розробили новий метод рентгенотерапії онкологічних захворювань, при якому сеанс опромінення скорочується з декількох хвилин до декількох секунд.

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

0
Коментарі
0
0
Смішно
12
Цікаво
0
Сумно
1
Треш

Блоги медицини