Міфи, що заважають бачити: топ-6 забобонів про лазерну корекцію

64,8 т.
Міфи, що заважають бачити: топ-6 забобонів про лазерну корекцію
Міфи, що заважають бачити: топ-6 забобонів про лазерну корекцію

Кожен другий мешканець планети Земля потерпає від проблем із зором. Втім, сучасна медицина вже давно запропонувала альтернативу обридлим окулярам чи контактним лінзам – і корегує більшість цих проблем за допомогою лазера. І хоча цю процедуру медики успішно проводять вже близько 30 років. Сотні тисяч людей на власному досвіді переконалися у її ефективності та безпечності. Інтернет переповнений інформацією про її проведення та наслідки. Однак міфи та забобони щодо лазерної корекції зору виявилися надто живучими.

Відео дня

Ми вирішили розібратися, наскільки справедливі найпопулярніші стереотипи щодо лазерної корекції і звернулися до людини, яка одною з перших провела цю процедуру в Україні ще в 1999 році. Це головний лікар медичних центрів "Новий Зір", офтальмохірург з 35-тирічним досвідом, кандидат медичних наук Пархоменко Георгій Якович.

Міфи, що заважають бачити: топ-6 забобонів про лазерну корекцію

Міф 1. Лазерна корекція малоефективна при короткозорості, далекозорості та астигматизмі.

Під час лазерної корекції хірург змінює форму рогівки – природної лінзи ока. Як наслідок, змінюється її заломлююча здатність. Тому така операція допомагає при основних проблемах із зором: короткозорості, далекозорості і астигматизмі. Ефективна методика навіть при досить важких діагнозах. Так, у медичних центрах "Новий Зір" за допомогою лазерної корекції зору виправляли короткозорість до -8,0 D, далекозорість до +5,0 D і астигматизм до 6,0 D. Тож можна впевнено стверджувати: навіть у таких випадках лазерна хірургія – ефективна.

Міф 2. Корекція лазером – це небезпечно і боляче.

Насправді це не так. Вся процедура триває всього 10-15 хвилин. А сама корекція лазером: від 5 до 60 секунд. Роблять її під місцевою анестезією – знеболення проводиться за допомогою спеціальних очних крапель. Тому болю пацієнти не відчувають. А дискомфорт, який неминуче супроводжує будь-яку медичну маніпуляцію, зникає вже за кілька годин. До речі, при проведенні лазерної корекції зору немає потреби залишатися у клініці. Одразу після процедури ви зможете повернутися до дому і вести звичайний спосіб життя, без обмежень на зорові навантаження.

Ще менше підстав під собою мають побоювання щодо небезпеки при проведенні корекції. Сучасні технології дозволяють повністю усунути людський фактор – наприклад, сильне мруження очей пацієнта під час процедури. Положення ока фіксується спеціальним вакуумним кільцем, а неймовірна частота лазера забезпечує виключну точність корекції.

Не варто боятися навіть виняткових ситуацій на кшталт відімкнення електроенергії: для таких випадків передбачений миттєвий перехід на безперебійне живлення від іншого джерела. Тож лазерна корекція зору – абсолютно безпечна.

Міф 3. Лазерна корекція не дозволить повністю повернути зір, лише трохи покращить ситуацію.

Насправді сучасний розвиток технологій лазерної корекції дозволяє повернути людині зір, близький до ідеального. І це не просто слова, а дані масиву післяопераційних оглядів. У медичному центрі "Новий Зір" фіксують: пацієнти після лазерної корекції бачать зі 100%-ю чіткістю. А інколи – і на 120-130%, особливо, у випадках корекції невисокого ступеню короткозорості або далекозорості.

Міф 4. Проведення лазерної корекції обмежене жорсткими віковими рамками

Це не зовсім так. Найчастіше лазерну корекцію зору роблять людям від 18 і до 45 років. Але це не означає, що після 45 років проведення такої процедури заборонене. Просто зазвичай по досягненню 45-річного віку у людей починаються вікові зміни, що відображається і на гостроті зору. Тому більш ефективними для людей старшого покоління будуть інші методики або їх комбінації. Загалом же, показання чи протипоказання проведення лазерної корекції зору – річ виключно індивідуальна. Тож неодмінно слід проконсультуватися з досвідченим лікарем, який підбере оптимальний варіант лікування.

Міф 5. Після лазерної корекції зору активні заняття спортом протипоказані.

Це твердженнясправедливе тільки протягом місяця після процедури і тільки для тих, хто захоплюється контактними видами спорту – як то бокс чи рукопашні єдиноборства, де є високий ризик отримати травму ока. У решті випадків спортивна активність і проведення лазерної корекції ніяк не пов’язані. Цю операцію обирають навіть сноубордисти і льотчики – якраз через можливість без обмежень продовжувати свою професійну діяльність.

Міф 6. Після лазерної корекції не можна народжувати дітей.

Материнство жодним чином не заважає жінці пройти лазерну корекцію зору і почати бачити краще. Проходити операцію безпечно і до вагітності, і після неї. Єдине обмеження – безпосередньо вагітність та період лактації. Через стрибки гормонів і зміни у рогівці проведення процедури у цей час може виявитися зайвим – бо ці зміни тимчасові. Тож задля досягнення оптимального ефекту краще дочекатися завершення гормональних змін.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки