Ніколи не вилікуєтеся: Супрун сказала правду про поширений діагноз

40,5 т.
Ніколи не вилікуєтеся: Супрун сказала правду про поширений діагноз

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла правду про один з найбільш поширених діагнозів - остеохондроз.

"Остеохондроз - діагноз, з яким ви можете лікуватися дуже довго і ніяк не вилікуватися. Він є великим комерційним міфом сучасності", - пише Супрун у себе в Facebook.

Насправді хвороба остеохондроз відрізняється від того, як її трактують деякі лікарі в Україні.

Отже, остеохондроз - це група рідкісних захворювань, пов'язаних з порушенням нормального розвитку росту кісток з ураженням центрів окостеніння в епіфізі. Як правило, починається в дитинстві як дегенеративний або некротичнийстан. Наприклад, це хвороба Пертеса, хвороба Осгуда-Шляттера, хвороба Шейермана.

Відео дня

У нас же будь-яка скарга на біль в спині описується як остеохондроз. І для лікування призначається дообстеження (рентген, МРТ), знеболюючі препарати та інші дорогі методи, які сильно б'ють по кишені пацієнтів.

За кордоном же, коли пацієнт звертається з такими скаргами, лікарі використовують симптоматичний діагноз - "back pain" (просто "біль в спині"), при якому рекомендують максимальне збереження фізичної активності, лікувальні вправи або нестероїдні знеболюючі препарати.

А додаткове обстеження призначають тільки тоді, коли пацієнт повідомляє про супутні симптоми, наприклад, порушення чутливості кінцівок, слабкість в м'язах, порушення функції тазових органів та ін., Які можуть говорити про серйозну патологію.

Також Супрун дала кілька порад на випадок появи болю в спині:

  • Залишайтеся рухомим наскільки це можливо і намагайтеся продовжувати свою щоденну діяльність. Тривала відсутність активності може погіршити стан;

  • Виконуйте прості вправи для спини;

  • Приймайте протизапальні знеболюючі засоби (після консультації з лікарем);

  • Якщо біль не зникає протягом місяця, заважає виконувати щоденну діяльність і з часом стає сильнішою, зверніться до лікаря за додатковими призначеннями.

Раніше "МедОбоз" розповідав про те, що насправді за діагноз "вегето-судинна дистонія".

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки