Рух - життя: лікар-ортопед дав поради про збереження здорових суглобів

31,0 т.
Рух - життя: лікар-ортопед дав поради про збереження здорових суглобів

Щоб сутстави залишалися здоровими, їм необхідно рух.

Про це в ефірі "ОбозТВ" повідомив лікар-ортопед, кандидат медичних наук Юрій Соболевський.

За його словами, хрящ повинен працювати як губка: стискатися і розтискатися. Тоді він зможе підживлюватися поживними речовинами. "Забезпечує цей процес - рух. Рух - це життя для суглоба", - говорить він.

Медик також додає, що для суглоба буде найкраще, якщо людина ляже і буде ним рухати. Або ж рухатися, але зі здоровою вагою. Він категорично не рекомендує фізичні перевантаження і каже, що зайва вага призводить до того, що починає руйнуватися суглоб і цей процес зупинити вже буде неможливо.

Відео дня

"До мене звертаються різні пацієнти і 80% хворих скаржаться на пошкодження суглобів. Найчастіше зустрічаються артрози, рідше - артрити. Після закінчення цих процесів картина буде майже однакова: повне руйнування всіх елементів суглоба. Але починаються ці захворювання з різних речей. Артроз починається з ушкодження суглобового хряща, структури, яка покриває кістку. Артрити складніша патологія", - пояснює він.

За словами лікаря, існує два типи артритів: специфічні і не специфічні. Перші викликають мікроорганізми. До не специфічних належать артрити, які не пов'язані з збудником.

Головна проблема лікування артрозу - це те, що відновити хрящ суглоба неможливо. Сенс лікування полягає в тому, щоб зупинити подальше пошкодження хрящової тканини. "Не завжди вдається зупинити процес, залишається "гальмувати" його", - додає він.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", лікарі довели, що носіння підборів небезпечно.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки