МоваЯзык

/ Ортопедія

Сучасна мікрохірургія – ефективний метод корекції в ортопедії

101.8т
Читати матеріал російською

Захворювання кистей чи стоп, травми внаслідок випадкового падіння, удару або порізу – в цих випадках, бува, не обійтися без хірургічної корекції. На щастя, нині операцію можна зробити малоінвазивно й максимально безпечно.

Оксана Мироненко, травматолог-ортопед "Добробут"

Бережіть свої кисті та стопи від травм, а в разі потреби не бійтеся звернутись по мікрохірургічну допомогу!

"Ювелірна" й мультидисциплінарна

Цю сферу медицини називають мікрохірургією, адже лікар працює з дрібними кістками, тонкими сухожилками, нервами, судинами й намагається робити якомога менші розрізи на тканинах. В практиці використовуються мініатюрні інструменти, тонесенькі шовні матеріали, маленькі шпиці, гвинтики та пластинки, часто в пригоді стає мікроскоп. Такої специфічної техніки потребує складна анатомія кисті та стопи. Аби виконувати свою роботу якнайкраще, мікрохірургу необхідно мати знання й навички в різних галузях медицини – травматології, ортопедії, нейрохірургії, судинній і пластичній хірургії. Мікрохірурги лікують переломи кісток кисті, передпліччя, стопи, рани з дефектами шкіри, закриті та відкриті пошкодження сухожилків, пошкодження та стиснення периферичних нервів, прибирають різноманітні пухлини, утворення та деформації кисті та стопи.

За оптимальним алгоритмом

Травми кінцівок може зазнати будь-хто, незалежно від віку, статі, активності та способу життя. Чи потрібне в такому разі хірургічне лікування, лікар визначає на підставі рентгенологічного, візуального та механічного обстеження. В низці випадків корекція потрібна для того, щоб у майбутньому не виникало деформацій, які можуть завдавати значного дискомфорту. А в деяких випадках годі й сподіватися на правильне відновлення без операції. Вочевидь, коли йдеться про нестабільний, багатоуламковий перелом, консервативне лікування буде неефективним. Пошкоджені кістки необхідно вправити та зафіксувати маленькими шпицями, гвинтами чи пластинами. За необхідності в післяопераційному періоді застосовується додаткова фіксація шинами або ортезами. Зазвичай вони потрібні не надто тривалий час. Так, наприклад, після оперативного лікування перелому променевої кістки (а це найчастіша травма у жінок, перелом "у типовому місці") вже за 3-5 днів можна не носити гіпс і користуватися рукою – авжеж, спочатку уникаючи великих навантажень.

Геть "комп’ютерну" хворобу!

Пошкодження тканин можуть бути спричинені не лише травмами. Таке поширене захворювання, як синдром карпального каналу, виникає через монотонно повторювані рухи руками – сьогодні це зазвичай робота з мишкою та клавіатурою. Такі ж симптоми розвиваються у жінок за 40, коли фізіологічно знижується рівень естрогену. Через затиснення серединного нерва людина починає відчувати слабкість кистей, оніміння (“затерпання”), біль у пальцях і кистях, який докучає здебільшого в нічний час і заважає спати.

Консервативна терапія цієї проблеми зазвичай малоефективна. А оперативне лікування вже в першу добу повертає людині сон. Навіть у "застарілих" випадках вдається поступово відновити чутливість пальців. Операція найчастіше полягає в напівзакритому або артроскопічному (ендоскопічному) розсіченні карпальної зв’язки через маленькі проколи. Вона виконується під наркозом, технікою маленьких розрізів; після завершення пацієнт лишається в клініці тільки на кілька годин.

Відновити впевнену ходу

Ще одну з поширених проблем пацієнти зазвичай характеризують так: "стирчить кісточка на нозі". Вальгусна деформація першого пальця стопи, крім естетичного незадоволення, може викликати дискомфорт і біль під час ходіння. Звісно, спочатку можна спробувати такі допоміжні методи лікування, як носіння устілок, масажі та фізіотерапію, – та якщо вони не дають позитивного результату, краще вдатися до оперативного лікування. Правильний варіант підбирається індивідуально, з урахуванням фізіології та способу життя пацієнта, його побажань, а також того, наскільки виражена деформація. Хірург використовує сучасне обладнання та фіксатори. Метою лікування є довготривала корекція, покращення зовнішнього вигляду стопи та якнайшвидше повернення пацієнта до звичного способу життя.

Корекція пошкоджень сухожилків на кисті – це найскладніший розділ мікрохірургії. Відновлення повноцінних рухів пальцями потребує складних поетапних оперативних втручань, спеціального обладнання, шовних матеріалів і тривалої реабілітації під контролем хірурга.

Центр травматології "Добробут" пропонує весь спектр ортопедо-травматологічної допомоги. За детальною інформацією звертайтеся за телефонами: 044/097 495 2888.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини