Пандемія COVID-19 може спровокувати спалах небезпечної інфекції – вчені

  • Багато дітей пропустили вакцинацію від кору цього року

  • Причиною стали зокрема й обмежувальні карантинні заходи в країнах

  • На думку фахівців, це робить майбутні спалахи інфекції неминучими

Пандемія COVID-19 може призвести до спалахів кору

Одним із негативних наслідків пандемії коронавірусу в усьому світі може стати спалах кору у дітей 2021 року.

Такий прогноз зробили вчені з Дитячого науково-дослідного інституту Мердока в Мельбурні (Австралія). Про це повідомляється на його офіційному сайті.

За словами фахівців, насамперед до збільшення кількості випадків цього вірусного захворювання може призвести пропуск вакцинації дітей через обмежувальні карантинні заходи. Також на спалахи можуть вплинути зростання рівня бідності через зниження економічної активності й скорочення соціальної допомоги в багатьох країнах, що розвиваються.

Відео дня
Пандемія COVID-19 може спровокувати спалах небезпечної інфекції – вчені

Провідний автор дослідження, керівник групи SAGE і професор інституту Кім Малхолланд навів дані Всесвітньої організації охорони здоров'я. Він зазначив, що до 94 мільйонів дітей у всьому світі вже пропустили планову вакцинацію через відкладені процедури імунізації населення в багатьох державах.

"Все перераховане дає підстави припускати, що наступного року кір і краснуха можуть досягти розмаху епідемій, як десятиліття тому. І це незважаючи на те, що фахівці володіють усім необхідним інструментарієм для профілактики хвороби", – наголосиив професор.

Як повідомляв OBOZREVATEL, 2019 року Україна стала однією з найбільш постраждалих від кору країн. Старша технічна фахівчиня ВООЗ із цієї інфекції Наташа Кроукрофт заявила, що найбільші спалахи відбулися на Мадагаскарі, в Конго, Грузії, Казахстані та в нашій країні.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки