Читати всім батькам обов’язково!

Читати всім батькам обов’язково!

Дорогі батьки! Не знаю, чи буде ця тема актуальна для вас, але останнім часом, звертаю увагу на те, що батьки, коли приймають якісь ліки, не дотримуються правил їхнього використання: чи то не дочитали, чи то лікар не дописав…

Прошу звернути на це свою увагу:

Мама, якщо ви маєте хворобливу дитину, то повинні зрозуміти, що не завжди є потреба у використанні лікувальних засобів для "незначних" захворювань, таких, як кашель чи простуда у дитини. В сучасному світі для покращення загального самопочуття дитині вистачає періодичного провітрювання кімнати, та щоб мама придбала малечі зволожувач повітря, от і все. Звичайно, не забувайте, що під час ГРВІ дитина потребує вживання більшої кількості рідини: компоти, відвари з сушених плодів, чаї з малини і т.д.

Відео дня

Забутьте, що є таке, як противовірусний препарат чи інтерферони! Їх дія в більш розвинутих країнах не доведена (для лікування ГРВІ). Хочу нагадати!!! Якщо ви даєте противовірусний чи інтерферони, спочатку настає ефект "ніби" покращення, а потім все повертається на початок і мама знову іде до лікаря, і знову все по колу… а от для аптеки ви свій фінансовий вклад зробили. Аптечний "бізнес" в 21 столітті саме на діточках працює, бо мама віддасть останнє, щоб вилікувати свою малечу, а також на пенсіонерах (в яких виходу не має, бо треба)!

Якщо ваше маля потребує ліків, важливо, щоб ви знали, з якого віку їх можна вживати, а також до, чи після їжі (наприклад: ібупрофен, має вживатись тільки після їжі, бо на голодний шлунок відбувається подразнення слизової кишківника, що в подальшому може викликати неприємні больові відчуття в животику у дитинки).

Парацетамол й ібупрофен безпечні для лікування болю та підвищення температури тіла у дітей та немовлят. Ці препарати доступні, як в рідкій формі (сироп), так і в свічках, а для більш старших діток є таблетки.

Найкраще вибирати варіанти ліків без цукру. Ліки, що містять в собі цукор, можуть завдати шкоди зубам вашої дитини, чи викликати алергічну реакцію.

Переконайтеся, що ви отримуєте потрібну дозу відповідно віку вашої дитини, яка вказана в інструкції до вживання ліків. Якщо мама не може щось зрозуміти, вона може попросити свого лікуючого лікаря поради щодо використання.

Поради від лікар-іммунолога:

  • Батьки повинні зберігати ліки в безпечному місці від дитини, бажано під ключ. Зі своєї 10-ти річної практики можу повідомити: щорічно, певна кількість малечі поступає до реанімаційного відділення через неуважність батьків, які лишають ліки на столі, чи поличці, де їх легко може дістати і випити дитина. Інколи така "неуважність" приводить до летальних випадків.

  • Якщо ваша дитина має астму, порадьтесь зі своїм лікарем перш ніж давати їй ібупрофен!

  • Не давайте аспірину дітям до 16 років, якщо це не призначено лікарем. Це пов’язано з рідкісною, але небезпечною хворобою.

  • Якщо ви годуєте грудьми, то проконсультуйтесь у свого лікуючого лікаря перед тим, як приймати аспірин чи ще щось.

Антибіотики для дітей!

По-перше: вживання антибіотика потрібно тоді, коли у дитини наростає інтоксикаційний синдром, вона в’яла, відмовляється їсти, пити і т.д., коли температура тримається більше 4-5 діб, не раніше. Не бійтеся, дайте дитячому організму самому попрацювати з даною проблемою!

Для прикладу:

Дзвінок: "Лікарю, ми вчора були на огляді у педіатра, бо у моєї донечки піднялась температура 38,9 і тримається вже другу добу (на день-37,9-38,5, а на вечір знову росте) моя доня така тендітна, ми не витримали і дали антибіотик…"

Так, я згодна, випадки бувають різні, але ж наше тіло, це світ, який за багато років звик самостійно боротися з інфекцією. Підвищення температури, якраз саме і вказує на те, що організм справляється з проблемою! А ми беремо і перешкоджаємо….хаотичним прийомом ліків (жарознижуючі, антибіотики).

Дітям часто не потрібні антибіотики. Більшість дитячих інфекцій викликані вірусами. Антибіотики лікують лише хвороби, викликані бактеріями, а не вірусами.

Якщо вашій малечі призначається антибіотик проти бактеріальної інфекції, то дитині повинно стати краще вже через два-три дні. Обов’язково батькам потрібно завжди закінчувати весь курс антибактеріальної терапії, щоб переконатись, що всі бактерії "знищені".

"Лікарю, але нам на другий день прийому антибіотика, вже стає краще і ми його відміняємо самостійно, щоб не знищити флору в організмі?! То, що це не вірно?!"

Відповідаю! Якщо ви не закінчите весь курс прийому ліків, то інфекція швидше за все повернеться, а в подальшому, це підвищить ризик того, що бактерії стануть більш стійкими до антибіотиків!

Антибіотики працюють краще, якщо вони даються з регулярними інтервалами (наприклад: якщо дитина отримує його два рази на день: в 8:00 та 20:00), тобто давати їх своїй дитині в один і той же час кожного дня. Цю схему мама не забуває, вона допомагає їй не заплутатись в дачі ліків малечі. Також батьки повинні чітко знати скільки часу потрібно давати ліки!

Батьки, які лікують своїх дітей у мене, мають маленькі записнички "записи про особисте здоров’я дитини", в яких фіксують всі періоди хвороби дитини, це допомагає їм краще запам’ятати, що було колись у малечі і чим мама її лікувала.

Завжди чітко звертайте увагу на мітку яка знаходиться на пляшці, та дотримуйтесь рекомендованої дози (наприклад: суспензія для антибіотика містить шприц (для води) та пляшку (з порошком-антибіотиком) з міткою, по яку потрібно добавляти рідину! Якщо у вас виникли сумніви, зверніться до лікуючого лікаря.

Більшість лікарських засобів для маленьких дітей мають відповідну мірку, під назвою "оральний шприц". Це допомагає точніше виміряти невеликі дози ліків. Це також полегшує дачу ліків вашій дитині. Якщо ви не впевнені, як це робити, ваш педіатр, повинен пояснити мамі, як його використовувати.

НІКОЛИ! Не використовуйте чайну ложку з кухні, щоб давати дитині ліки, тому що вони мають різний об’єм (одна 2,5 мл, а інша 5 мл) це може призвести до введення невірної кількості ліків дитині, що може їй нашкодити.

Діти та побічні ефекти на ліки

В інструкції, яка постачається разом з лікарським засобом, вказано можливі ПОБІЧНІ ефекти, на які треба обов’язково звертати свою увагу!

Якщо ви думаєте що ваша дитина погано реагує на ліки, наприклад: з’явився висип або діарея, зверніться до свого педіатра.

Ввечері або на вихідних можна звернутися в лікарню по місцю проживання, де вас огляне відповідний спеціаліст і надасть коректне лікування. Очікування до понеділка, може погіршити стан і наробити лиха дитині.

Завжди фіксуйте увагу на назву ліків у вашому записничку ("записи про особисте здоров’я дитини") на який з препаратів малеча чи підліток, має чи мала алергічну реакцію! Бо коли у мами більше однієї чи двох дітей, вона може забувати, путатися в кого з дітей що було, і, що їй заборонили давати тій, чи іншій дитині!

Завжди перевіряйте термін придатності препарату! Якщо у вас вдома є певна кількість ліків, які застаріли або ваша дитина більше їх не потребує (деякі фармацевти говорять, що ліки можна вживати до 6-ти міс., після закінчення терміну вживання, але я не рекомендую з цим експериментувати) то потрібно їх викинути, щоб в подальшому не нашкодити малюку.

Ніколи не давайте своїй дитині ліки, які купувались чи призначались для когось іншого без дозволу лікаря!

Завжди дотримуйтеся температурного режиму зберігання ліків, деякі потрібно зберігати в холодильнику, при певній температурі чи поза прямими сонячним променями!

Я навела лише декілька допоміжних прикладів для батьків. Сподіваюсь, вони стануть вам в поміч!!!

Міцного здоров’я, мої хороші!

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки