Дитяча аптечка для невідкладної допомоги
В кожній сім`ї, де є дитина, повина бути аптечка! Обов’язково!
Якщо ви маєте бабусю, у якої є своя аптечка, то її ліки - це лише її ліки!
Дорогі батьки, добре коли дитина весела, життєрадісна, але буває і таке, що маля захворіває, перегрівається, падає, отримуючи травми, рани чи синці і т.д.
Задача кожного з батьків - втішити малечу і надати їй в ту мить медичну невідкладну допомогу!!!
Тому давайте сформуємо потрібну нам аптечку зі спеціальними ліками, які будуть підходити саме вашій дитині!!!
Наведу попередньо приклад.
Мій син пару днів тому захворів на ГРВІ, я, як і всі мами, маю велику аптечку в ящику, який тримаю далеко від дитини і бокові двері в холодильнику, де стоять ті ліки, які повині зберігатись при певній температурі. Але коли так сталося(ГРВІ), під рукою було все, що хочеш, тільки жодного препарату для зняття симптомів ГРВІ. Це був жах, бо була 23:00, а син мав лихоманку. Звичайно є цілодобові аптеки, де можна придбати все необхідне, але краще мати все на випадок невідкладної допомоги вдома.
Мій чоловік викинув все, що я мала не потрібне, тому я сіла і створила потрібну аптечку, яка підходить саме для дитини. Нею хочу поділитися з вами мої хороші! Тому зберігайте, кому цікаво.
Маючи такий вміст аптечки, ви зможете самостійно малечі надати допомогу при укусах комах, опіках, травмах, гострих отруєннях і т.д, чи звичайних формах ГРВІ як у моєї дитини, про що я говорила вище.
Але!!!Не забуваємо, що якщо ви надали дитині відповідну допомогу, після того необхідно звернутися за мед.консультацією до вашого лікуючого лікаря.
Так,що ж повино бути в нашій аптечці?
Ножиці- для того, щоб швидко відрізати бинт чи лейкопластир.
Пінцет - щоб вилучити чи видалити з дитячого носика чи вушка предмети, які дітки часто під час гри засновують союі в ці місця, чи для занози.
Одноразові шприці по 2мл ,5 мл по дві штуки, для того, щоб можна було маленьку дитину відпоїти (капати за щічку), чи дати рідкі ліки в ротик чи ніс.
Стерильні одноразові перчатки (2-3-пари) для стерильної обробки ран.
Охолоджуючі пакети, які використовують для прикладання в місце укусу комах, травмах, чи якщо дитина отримала перегрівання на сонці.
Стерильні салфетки та бинти по одній штуці. Використовуються для нанесення різного виду розчинів на шкіру, чи для обробки ран.
Бактерицидний лейкопластир різного розміру. Враховуючи, що дітки можуть себе намочити, тому краще придбати водостійкий вид пластиру.
Сольві розчини. Салін,Аква-Маріс, Х’юмер - для промивання, гігієни та зволоження носика. До року капати, після - прискати.
Не забуваємо,що у діток є схильність до підвищеного сіркоутворення у вушках, а враховуючи те, що діткам і дорослим вушні палочки протипоказані, бажано використовувати вушний р-н для гігієни вушок (Рево-Макс і т.д.).
Розчин йоду (тільки) для обробки країв рани.
Хлоргекседин. Це дезинфікуючий розчин для обробки ран, подряпин і т.д... Запитувати в аптеці для дітей.
Левоміколєва антибактеріальна мазь. Допомагає при опіках другого ступеня, якщо викриваються пухирці. Якщо є укуси чи гнійні рани.
Пантенол чи аналоги. Можна використовувати при опіках. Не забуваємо, що шкідливо і заборонено змазувати опіки рослинними чи іншими жирами.
Часто буває, що маленькі дітки беруть чашку чи інший предмети з кип’яченою гарячою водою і отримують опіки. Якщо ви відмічаєте опік другого ступеню (гіперемія, болючість, міхурі і т.д.), потрібно відразу зняти речі з малечі і звільнити місце опіку. Охолодити місце опіку холодною проточною водою 15-18‘С, на протязі 15 хв. Обов’язково накрити місце опіку вологою чистою тканиною. Не забудьте дати дитині обезболююче (нестероїдні протизапальні: ібупрофен, парацетамол (дози вказані в пості нижче). При потребі викликаємо лікаря!!
Під час високої температури, опіків, перегріванні, блювоті чи проносу дитина втрачає багато рідини, тому щоб відновити потребу в рідині бажано придбати і тримати в аптечці речовини для пероральної регідратації: "Хумана електроліт", "Регідрон" та інші, які розводять на певну кількість води.
Ентеросорбенти. При отруєннях, кишкових інфекціях, алергічних реакціях, не інфекційних діареях і т.д. використовують атоксіл, ентерос-гель, активоване вугілля, біле вугілля, смекта і т.д.
Їх приймають за дві чи через дві години до їжі чи ліків!!!
Не забуваємо про жарознижуючі та обезболюючі препарати: Парацетомол та Ібупрофен. Бажано мати їх як в свічці, так і в сиропі.
Протиалергічні препарати, які наносяться на шкіру (місцево). Їх використовувати по показам, якщо у дитини помірно виражена алергія.
Бажано придбати для невідкладної допомоги при укусах комах, чи гострих алергічних реакціях на шкірі-1% гідрокортизонову мазь - вона швидко зменшує набряк чи зуд шкіри.
При гострій вираженій реакції на укуси комах можна використовувати протиалергічні препарати: Лоратадин (в сиропі чи Цетиризин (в каплях).
Для зменшення набряку слизової оболочки в носі, чи великої кількості слизу використовують судинозвужуючі краплі, тому кладіть їх в свою аптечку (відновлюють носове дихання чи зменшують набряк слуховою труби: фенилефрин, який діє 4-6 годин: Назол Бебі, Віброцил і т.д. Використовують при звичайному насморку не більше 5-7 днів.
Часто мама звертається до мене з таким питанням, лікарю, моя дитина вже не ходить по великому 4 доби, з рук не злазить, марудна... Що зробити, щоб дитина сходила по великому до туалету. Кладітьв аптечку: свічки з гліцерином чи Мікролакс (мікроклизми). Також дуже ефективно себе зарекомендував "Легколакс". Він зберігається в пакетиках, можна використовувати з 6 міс.
Глицеринові свічки купляємо для діток, якщо ж такої немає, то беремо дорослу свічку, ділимо її на чотири частини і вводимо 1/4 частину свічки за показаннями.
Не забувайте, дорогі батьки: зберігаємо ліки в недоступних для дітей місці при відповідній температурі !