Гіпертермія у дитини – перша допомога

16,8 т.
Гіпертермія у дитини – перша допомога

Гіпертермія — стан, при якому температура тіла людини вища за 37°С.

Вона виникає, коли утворене в організмі тепло не встигає виходити за його межі, що призводить до перегрівання тіла.

Найчастішими причинами підвищення температури тіла у дітей є респіраторно-вірусні захворювання, кишкові токсико-інфекції, тепловий удар тощо. Загалом, підвищення температури тіла — це наслідок запального процесу чи перегріву.

Гіпертермія буває "біла" та "червона".

При червоній гарячці дитина червона, розширені судини, їй жарко, вона пітніє, кінцівки, так само як і тіло, гарячі.

Відео дня

При білій гарячці більша ймовірність виникнення судом.

Дитину знобить, кінцівки холодні та бліді, внаслідок спазмування судин.

Лікування

При червоній гарячці дитину необхідно розкрити, а не навпаки. Існує думка, що якщо хворіє дитина, треба задраяти всі вікна та двері, а також вкрити дитину 3-ма, а краще 8-ма покривалами. Часто підвищення температури тіла виникає саме внаслідок перегріву.

Отже, дитину треба розкрити, відкрити вікно для провітрювання. Найбільше від високої температури тіла страждає мозок, тому голову, а також магістральні судини (шию, пах, під пахвами) необхідно охолодити - прикласти гіпотермічні_пластирі, чи пляшки з прохолодною водою. Дитину можна обтирати водою.

При білій гарячці в кінцівках спазмовані судини, які не віддають тепла. Перше і найважливіше — це мозок. Не дайте йому перегрітися!

Охолоджуємо голову або гіпотермічними пластирями, або мокрим рушником.

Судини в кінцівках необхідно розширити – для цього дитину зігріваємо, тобто накриваємо.

На жаль, білу гарячку найчастіше треба лікувати медикаментозно. А для цього звертайтеся в лікарню.

disclaimer_icon
Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки