МоваЯзык

/ Педіатрія

Мігрень під час вагітності: які наслідки для мами та дитини

Відомо, що розповсюдженість мігрені переважає серед жінок. Крім того, у жінок репродуктивного віку показники захворюваності на зазначену хворобу складають близько 25%.

Про це повідомляє Український медичний часопис.

Під час вагітності, зокрема в II і III триместр, частота нападів головного болю може знижуватися. У той же час епізоди головного болю можуть супроводжувати весь період вагітності і тривати в післяпологовий період.

У дослідженні вчених кафедри клінічної епідеміології Університетської клініки Орхуського університету в Данії був розглянутий взаємозв'язок між мігренню під час вагітності та ризиками її несприятливих наслідків для матері та новонародженого.

За результатами дослідження було встановлено, що наявність мігрені у матері пов'язана з підвищенням ризику розвитку гіпертензивних розладів і невиношуванням вагітності. Крім того, мігрень у матері асоціювалася з низькою масою тіла при народженні дитини, передчасними пологами та народженням шляхом кесаревого розтину.

Для таких новонароджених автори виявили підвищений ризик розвитку декількох ускладнень в ранній і пізній неонатальний періоди, включаючи госпіталізацію у відділення інтенсивної терапії, призначення рецептурної фармакотерапії і розвиток респіраторного дистрес-синдрому.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини