Мігрень під час вагітності: які наслідки для мами та дитини
Відомо, що розповсюдженість мігрені переважає серед жінок. Крім того, у жінок репродуктивного віку показники захворюваності на зазначену хворобу складають близько 25%.
Про це повідомляє Український медичний часопис.
Під час вагітності, зокрема в II і III триместр, частота нападів головного болю може знижуватися. У той же час епізоди головного болю можуть супроводжувати весь період вагітності і тривати в післяпологовий період.
У дослідженні вчених кафедри клінічної епідеміології Університетської клініки Орхуського університету в Данії був розглянутий взаємозв'язок між мігренню під час вагітності та ризиками її несприятливих наслідків для матері та новонародженого.
За результатами дослідження було встановлено, що наявність мігрені у матері пов'язана з підвищенням ризику розвитку гіпертензивних розладів і невиношуванням вагітності. Крім того, мігрень у матері асоціювалася з низькою масою тіла при народженні дитини, передчасними пологами та народженням шляхом кесаревого розтину.
Для таких новонароджених автори виявили підвищений ризик розвитку декількох ускладнень в ранній і пізній неонатальний періоди, включаючи госпіталізацію у відділення інтенсивної терапії, призначення рецептурної фармакотерапії і розвиток респіраторного дистрес-синдрому.