У Львові провели унікальну операцію новонародженій із вагою в 1 кг
У Львові успішно провели операцію на шлунку новонародженій дівчинці, яка народилася з вагою всього один кілограм.
Як передає zaxid.net, дитина з'явилася на світ 6 квітня в одному з пологових будинків Львова на 32-му тижні вагітності. Первісток народився передчасно, у дитини була затримка внутрішньоутробного розвитку і важкий вроджений порок – некроз шлунка. Велика частина стінки шлунка дитини відмерла.
Немовля з критично низькою масою тіла успішно прооперували дитячі хірурги Львівської міської дитячої лікарні, що на вул. Пилипа Орлика.
Через три години після приїзду в лікарню дитина була вже на операційному столі. До складу операційної бригади увійшли анестезіолог Сергій Шиш, дитячі хірурги Галина Курило, Дмитро Грицак і операційна медсестра Ніна Лопушанська.
Таких дітей, як пояснила завідувачка II хірургічного відділення дитячої лікарні Галина Курило, оперують на спеціальних надувних матрацах, які підігріваються і постійно підтримують та контролюють температуру тіла пацієнта.
"Вроджену ваду в малюка потрібно було усунути якомога швидше і при цьому зберегти високу якість хірургічної допомоги, тому що недоношеним дітям із критично низькою масою тіла не бажано тривалий час перебувати на операційному столі. Нам довелося оперувати хірургічними інструментами, схожими на ті, якими працюють офтальмологи . Ми з колегами впоралися за 40 хвилин", – розповіла хірург Галина Курило.
Після операції дитина знаходиться в реанімаційному відділенні в спеціальному кювезі, в якому підтримується температура повітря, вологість, насиченість киснем. Дівчинка була на штучній вентиляції легенів, але 9 квітня її зняли з ШВЛ і вона дихає самостійно. Лікарі кажуть, що пацієнтка впевнено йде на поправку.
Незабаром дівчинку переведуть у відділення хірургії вроджених вад і новонароджених. Мама буде поруч із донькою.
У майбутньому такі діти, зазначила Галина Курило, вимагають постійного контролю за тим, як проходить загоєння ран після операції, як відновлюється шлунок, розвиваються органи черевної порожнини. Але найважчий етап уже позаду.
Як писав OBOZREVATEL, раніше медики з Дніпра провели складну операцію військовому, який отримав на Донбасі черепно-мозкове поранення з вхідним отвором.