Вчені назвали найнебезпечнішу групу крові

156,3 т.
Вчені назвали найнебезпечнішу групу крові

Люди з першою групою крові ризикують померти від важкої травми - загроза зростає майже втричі в порівнянні з тими, у кого інші групи.

До цього висновку прийшли японські дослідники, вивчивши дані про 901 пацієнта екстреної допомоги, пише Critical Care. Встановлено, що серед пацієнтів з важкими травмами, які загрожують смертю або довгостроковим періодом відновлення, смертність у пацієнтів з першою групою крові дорівнює 28%. У інших груп ризик дорівнює 11%.

Як відомо, у людей з першою групою крові вище ризик крововтрати через погане згортання. Це може бути пов'язано з низьким вмістом в їх крові глікопротеїну плазми крові.

Відео дня

Вчені припускають, що це і є причина смертності у носіїв першої групи.

Також медики припускають, що дане дослідження піднімає питання про те, як екстрене переливання тромбоцитів першої групи крові пацієнтам з важкими травмами може вплинути на зупинку кровотечі.

Раніше "МедОбоз" розповідав про небезпеку переливання крові.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки