Планування вагітності: що зробити в першу чергу

54,9 т.
Планування вагітності: що зробити в першу чергу

Планування вагітності включає в себе усвідомлене бажання завести дитину і повне обстеження організму двох батьків з подальшим лікуванням, якщо воно буде необхідне, а також відмова від шкідливих звичок.

OBOZREVATEL розповість, що насамперед треба провести, щоб уникнути багатьох проблем зі здоров'ям майбутнього малюка.

Найкраще починати підготовку мінімум за три місяці до передбачуваного зачаття. Для початку майбутнім батькам варто відвідати гінеколога і уролога, щоб упевнитися у відсутності інфекцій, які передаються статевим шляхом, і хвороб, які можуть перешкоджати зачаттю. Якщо такі є, то треба пройти курс лікування, а вже потім продовжувати підготовку. Якщо парі більше 35 років, і вона не може зачати дитину, то варто звернутися до генетика. Консультації у інших лікарів призначають за результатами аналізів.

Відео дня
Планування вагітності: що зробити в першу чергу

Аналізи, які треба здати майбутнім батькам:

Чоловікам і жінкам треба здати аналізи на визначення групи крові і резус-фактора для того, щоб знати про можливий резус-конфлікт.

Аналізи для жінок:

  • флюрография, щоб виключити туберкульоз і новоутворення в молочних залозах;

  • УЗД органів малого тазу, щоб виявити наявність патологій розвитку матки і стану яєчників;

  • аналізи на антитіла до краснухи, токсоплазмозу, герпесу, цитомегаловірусу, хламідій, а також на ВІЛ, сифіліс, гепатити В і С;

  • аналіз сечі для виявлення захворювань сечостатевої системи;

  • аналіз крові на гормони для жінок, у яких менструації йдуть нерегулярно або є зайва вага;

  • аналіз крові на цукор;

  • коагулограмму (аналіз на згортання крові);

  • аналіз на статеві інфекції —

    ПЛР (гонорея, хламідія, мікоплазма, уреаплазма, кандидоз).

Також жінці варто відвідати стоматолога, так як останнім часом все більше фахівців пов'язують ясна і зуби зі здоровим протіканням вагітності. Краще зробити рентген і вилікувати зуби і ясна до планованої події, тому що ікс-промені і уколи зі знеболюючим шкідливі для організму майбутньої матері.

Читайте: Секс під час вагітності: коли можна, коли ні

Ще жінці рекомендується відвідати окуліста, кардіолога, ЛОР-лікаря, гастроентеролога, уролога (і зробити УЗД), ендокринолога, мамолога (і зробити УЗД), алерголога й дієтолога.

Аналізи для чоловіка:

  • аналіз на статеві інфекції —

    ПЛР (гонорея, хламідія, мікоплазма, уреаплазма, кандидоз);

  • спермограма —

    визначає кількість і рухливість сперматозоїдів. Може бути призначена, якщо вагітність не настає протягом року.

Відзначимо, що майбутнім батькам не варто сильно переживати, якщо вагітність незапланована тому, що в перші десять днів зародок ще не прикріпився до стінки матки і не приєднався до кровообігу жінки, тому до малюка шкідливі речовини з крові матері не надходять. Але після новини про вагітність, треба відразу звернутися до лікаря.

Планування вагітності

Якщо здоров'я обох батьків у порядку, то можна приступати до наступної фази підготовки – позбавленні від шкідливих звичок. Мінімум за три місяці парі потрібно кинути палити (можна поступово кидати скорочуючи кількість сигарет і переходячи на більш легкі), не пити алкогольних напоїв (іноді можна не більше 100 г вина в день), не зловживати кавою, перейти на правильне харчування: їсти більше овочів і фруктів. Слід враховувати, що відмова від шкідливих звичок може викликати стрес, який краще пережити до настання вагітності.

Читайте: Вагітність в приватному бізнесі: на свій страх і ризик

Також лікарі рекомендують жінкам за три місяці до зачаття почати приймати вітаміни з фолієвою кислотою і вітамінні комплекси. Також варто налагодити харчування для того, щоб в організм майбутньої матері надходив йод, вітамін А і вітамін D. Про вітаміни і медикаменти краще поговорити зі своїм лікарем.

Після всіх стадій можна приступати до зачаття. За статистикою, здорова сімейна пара займається сексом два-три рази на тиждень, виходячи з цих розрахунків зазвичай майбутнім батькам потрібно для зачаття від декількох місяців до року.

Раніше OBOZREVATEL розповів про схильних до наркотичної залежності вагітних жінок, і що чекає їхніх дітей.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки