Аденоматозні поліпи: знайдений спосіб профілактики

12,4 т.
Аденоматозні поліпи: знайдений спосіб профілактики

Нове дослідження пов'язує фізичну активність з ризиком розвитку поліпів, які, на думку лікарів, є попередниками колоректального раку.

У дослідженні взяли участь вчені з медичної школи Університету Сан-Паулу (Бразилія), які співпрацювали з колегами з Гарвардського університету в Кембриджі (США), повідомляє Medical News Today.

Висновки авторів засновані на аналізі даних про 28 250 американських медсестер, які брали участь в Дослідженні здоров'я медсестер II.

Вчені виявили, що люди, які були активні в віці від 12 до 22 років, мали на 7% меншу вірогідність розвитку аденоматозних поліпів у порівнянні з тими, хто виконував менше 60 хвилин помірних фізичних вправ кожен день. Для учасників, які були активні тільки в зрілому віці – від 23 до 64 років – було зниження ризику на 9%. Люди, які були активні як в молодості, так і в зрілому віці, мали на 24% зниження ймовірності розвитку будь-яких аденоматозних поліпів.

Відео дня

Читайте: Симптоми раку товстої кишки: як розпізнати

Аденоматозні поліпи: знайдений спосіб профілактики

Дослідники також змогли зробити несподіваний висновок, який стосується конкретно розвитку більших, прогресуючих поліпів: активність як в підлітковому, так і в дорослому віці дозволила знизити їх кількість на 39%.

Раніше OBOZREVATEL писав, що прийом певних антибіотиків, особливо багаторазово або тривалими курсами, може підвищити ризик розвитку раку товстої кишки

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки