Як уникнути геморою: важливі поради лікаря

13,6 т.
Як уникнути геморою: важливі поради лікаря

Геморой – це, мабуть, одне з небагатьох захворювань, навколо якого складено таку велику кількість легенд і міфів. І, напевно, цьому не варто дивуватися, адже за даними різних авторів, патологія, в різних стадіях і ступенях тяжкості зустрічається у 20-40% всього дорослого населення планети. І як би парадоксально це не звучало, але при наявності величезної кількості консервативних і оперативних методів лікування геморою, ми до сих пір так і не знаємо точну причину його появи.

На сьогоднішній день найбільш значущими вважаються механічна і судинна теорії геморою, друга з яких була запропонована ще більш ніж 250 років тому. Незважаючи на це, дискусії про переважання того чи іншого механізму, що призводять до випадання вузлів із прямої кишки, ведуться і до цього дня.

На противагу цьому, шляхом багаторічних досліджень і спостережень, був виділений цілий комплекс факторів ризику, які в тій чи іншій мірі призводять до появи і розвитку геморою. До них, в першу чергу, необхідно віднести:

Відео дня
  1. Хронічні закрепи.

  2. Тривале постійне сидіння на унітазі.

  3. Малорухливий спосіб життя.

  4. Важка фізична праця.

  5. Спадковість.

  6. Ожиріння та інші.

Серед усіх названих чинників ризику лише спадкова схильність є пунктом, який не підлягає корекції. Все інше, в тій чи іншій мірі, може бути відкориговано зміною трудового режиму, раціону харчування і певною медикаментозною підтримкою.

Поява геморою залежить від способу життя

З огляду на ту величезну кількість досліджень і спостережень, які були проведені, можна сказати, що геморой – це не просте захворювання, а специфічний спосіб життя. І думка про те, що його можна не лікувати, а просто видалити, коли хвороба стане вже зовсім нестерпною, категорично невірна. Захворювання має велику схильність до рецидивів. І щоб її мінімізувати, зазначені фактори ризику слід уникати при всіх стадіях захворювання і навіть після проведеної операції, якщо вона необхідна. А з огляду на специфіку цих факторів, доктор може впливати на них тільки в мінімальному обсязі. Іншими словами, якість життя пацієнтів з гемороєм знаходиться в їх же руках.

Автор статті – Юрій Ловицький

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки