МоваЯзык

/ Психологія

15 ознак того, що вам необхідна психотерапія

Фахівці стверджують, що когнітивно-поведінкова терапія зміцнює зв'язки в мозку людей, що страждають серйозними проблемами психозів, значно покращуючи відновлення в довгостроковій перспективі.

"Мед.Обоз" публікує 15 ознак самопочуття, яке вимагає більш серйозного втручання, ніж просто прийняття антидепресантів. Ось деякі з запитань і турбот, які можуть привести вас до дверей психотерапевта.

1. Повторювані ситуації і події

Дуже часто тригером є усвідомлення того, що протягом тривалого періоду часу ви повторюєте одні і ті ж моделі поведінки. Терапія може допомогти вам зрозуміти, де ви "застрягли" і як вийти з порочного кола.

2. Сімейні проблеми, які роблять вас нещасними

Дуже важко зсередини поглянути на ситуацію, особливо, коли кожен вважає себе правим, а також скривдженим партнером або іншим членом сім'ї. Іноді тверезий погляд з боку дуже допомагає.

3. Почуття застрявання

Застій в емоціях щодня протягом усього дня - досить вагома причина для звернення за допомогою до фахівця. Такий стан є ознакою того, що існує проблема, яка ховається десь глибоко і повинна бути опрацьована.

4. Не можете зрозуміти свої думки

Якщо ви не можете прийняти рішення про будь-якому зі своїх подальших кроків в житті, постійно покладаючись на думку сторонніх, вам слід поговорити про це з терапевтом. Адже це ваше життя і відповідальність за неї лежить в будь-якому випадку на вас.

5. Втрата сенсу життя і почуття, що ви більше ніколи не будете щасливі

Не дозволяйте депресивним думкам тягнути вас вниз. Занадто довге очікування, що "це пройде само собою" призводить до повномасштабної депресії, яка тягне за собою суїцидальні думки і дії.

6. Звісно в образливих відносинах

Лікар може дати вам впевненість в тому, що ви заслуговуєте кращого. Допоможе поглянути на відносини з іншої точки зору і прийняти рішення про подальші дії.

7. Підвищена тривожність

Занепокоєння є зростаючою проблемою. І якщо ваша тривога або безпричинне занепокоєння бере над вами верх - звертайтеся до лікаря.

8. Тіні минулого переслідують вас

Багато людей борються, іноді несвідомо, з речами, які відбулися в їх минулому. Іноді людина стає заручником цих ситуацій, і життя йде під укіс. Терапевт в цьому випадку допоможе подолати страхи минулого.

9.Посттравматіческое стресовий розлад (ПТСР)

ПТСР обумовлено дуже страшними або сумними подіями. Цей стан може розвинутися після тяжкої втрати, розлучення, банкрутства, втрати роботи, під час військових дій. Є певні види терапії, спрямовані суто на рішення цього розладу.

10. Залежність (від моральної до фізичної)

Якщо ви відчуваєте, що ваша залежність (від алкоголю, людини, ігор) заважає вам жити, поговоріть про це з фахівцем.

11. Розлади харчової поведінки (булімія і анорексія)

Пам'ятайте, розлади харчової поведінки не тільки завдають шкоди здоров'ю, але і стають причиною смерті.

12. Проблеми, пов'язані з безпліддям

Це стосується жінок, які бачать основою свого існування дітей, але в силу певних причин не можуть їх мати. Лікар допоможе переглянути пріоритети і прийняти себе.

13. Смерть близької людини

Іноді відхід з життя близької вам людини надає тривалий негативний вплив на життя. Допомога психотерапевта буде як не можна до речі. Адже не кожен зможе делікатно і з розумінням поставитися до вашого стану.

14. Серйозна або невиліковна хвороба

Фахівець допоможе адаптуватися і пристосуватися до життя в такій ситуації.

15. Складні міжособистісні відносини

Розуміння самих себе є великою перевагою, коли мова йде про відносини з іншими людьми. Завдання психотерапевта якраз полягає в тому, щоб допомогти вам у цьому питанні.

І пам'ятайте, всі проблеми переважно знаходиться у вашій голові. Іноді досить просто змінити напрямок думок, щоб змінити життя. Будьте щасливі незалежно від обставин!

Як повідомляв раніше "Обозреватель", лікарі навчилися лікувати фобії і лінь.

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини