Проблема в мозку: з'ясувалося, звідки береться поганий настрій

смуток

Вчені з'ясували, що в людському мозку є молекули, які регулюють почуття тривоги і інші негативні емоції, викликаючи депресивний стан.

Вони знаходяться в невеликій маловивченій частині головного мозку під назвою хабенула. Вона відповідає, зокрема, за відчуття болю, реакцію на стреси, а також за чергування сну і неспання, передає Science.

З'ясувалося, що на мембранах її клітин накопичуються рецептори незвичного різновиду, які вчені умовно позначили як GluN1/GluN3A.

Точно такі ж є й у мишей. Експеримент на гризунах показав, що видалення або придушення цих рецепторів знизило у них стрес і підвищило активність.

Відео дня

Виявлення цих молекул, на думку дослідників, дозволить створити більш ефективні антидепресанти. Вони відзначили, що наявні ліки часто дають побічні дії, оскільки впливають на роботу всього мозку загалом.

Ілюстрація

Як повідомляв OBOZREVATEL, підбадьорюючі фрази не завжди мають позитивний вплив на людину з депресією, навпаки, вони можуть ще більше погіршити цей розлад.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки