МоваЯзык

/ Психологія

Лікар розповіла, чому жінки частіше страждають від депресії

Жінки вдвічі частіше хворіють на депресію, ніж чоловіки, тому що у них є дві хромосоми "Х".

Про це в ефірі "ОбозТВ" розповіла лікар-психіатр Світлана Нетрусова.

Вона каже, що гени, які відповідають за депресію, були знайдені саме в хромосомі Х. "У жіночої депресії є гормональні цикли, пов'язані з менструацією, при клімаксі. Саме естрогени є прабатьками серотоніну, між ними стоїть трептофан, умовно. І якщо мало виділяється при клімаксі естрогену в яєчниках, то буде поганий настрій", - відзначає вона.

Чоловіча та жіноча депресія не відрізняються у своїх проявах. Серед базових симптомів: зниження настрою та задоволення, погіршення концентрації уваги, сну. "Саме ранні пробудження характерні для депресії", - відзначає вона.

За словами лікаря, не можна людину змусити взяти себе в руки. "В основі кожної серйозної депресії лежить нейробіохімічне порушення. Тобто недолік такого гормону, як серотонін, норадреналін", - говорить вона.

Лікар зазначає, що якщо людина бачить, що з її близьким щось не так, то потрібно відвести останнього до фахівців і постаратися дати йому зрозуміти, що це не слабкість, а хвороба.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", після завершення свят і веселощів багато хто впадає в своєрідну нудьгу через необхідність знову повертатися до звичного життя.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Читайте всі новини по темі "Жити здорово" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини