МоваЯзык

/ Психологія

Мами, не втручайтеся! Психолог розповіла про кризи в молодих сім'ях

Одна з найпоширеніших причин сімейних криз і розлучень в Україні – втручання матері дружини або чоловіка.

Про цю проблему в ефірі ObozTV розповіла відомий психолог Тіна Берадзе. Вона закликала мам не втручатися в життя молодої сім'ї: це може не тільки нашкодити їхнім дітям, а й позначитися на онуках.

За словами Берадзе, в Україні досі живі стереотипи "радянської мами".

"Вона каже: "Я народила тебе для кого? Для себе". І потім починається: зять не подобається, він недостатньо заробляє..." – пояснила психолог.

"З мого досвіду, в нашій культурі в 9 з 10 випадків причина кризи сімейних стосунків – це втручання мами", – зауважила лікар.

Вона додала, що це вже не психологічна, а культурна проблема: "У нас "сімейними цінностями" чомусь вважається грубе втручання мам в молоду сім'ю. Це гіперопіка якась".

Берадзе наголосила, що необхідно змінювати таку ситуацію. Адже згодом вона позначиться і на житті наступного покоління.

"Дівчинка, яка розійшлася зі своїм чоловіком через втручання мами, потім те ж саме робить зі своєю дитиною. Не розуміючи, що вона на підсвідомому рівні це переносить. Або хлопчик. У 40 років він не одружився, бо мамі не подобалася жодна дівчинка ", – розповіла спеціаліст.

Втім, зазначила Берадзе, причини криз в сім'ї бувають різні: це фінансові та соціальні питання, захоплення іншою людиною.

"Криза в сімейних стосунках починається тільки тоді, коли люди розуміють, що закоханість пройшла, і вони не відповідають один одному. Я знаю одне: чоловік любить дітей завдяки коханню до тієї жінки, від якої у нього ці діти. Народжувати четверту дитину, щоб чоловіка утримати – що у нас дуже модно, на жаль – це крах", – констатувала вона.

Раніше в ефірі ObozTV практикуючий психолог Світлана Арефнія підказала українцям лайфхак, як уникати сімейних сварок. За її словами, найголовніше – емоційно не підкріплювати конфлікт.

Інформаційне шоу "Студія Обозреватель" дивіться щодня по буднях о 10:00 на ObozTV.

Не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

Читайте всі новини по темі "Пряма трансляція" на сайті "OBOZREVATEL".

2
Коментарі
2
1
Смішно
7
Цікаво
0
Сумно
2
Треш

Блоги медицини