МоваЯзык

/ Психологія

Що таке синдром Хікікоморі і як з ним боротися

Серед підлітків досить поширеною є асоціальна поведінка або синдром хікікоморі, під яким розуміють самітництво і відмову від допомоги.

За словами Симона Муларджі, доцента кафедри комунікацій і соціальних досліджень Римського університету Сапієнца, необхідно пам'ятати, що засоби масової інформації - це не тільки можливість, а й небезпека для дітей, повідомляє La Repubblica.

Щоб захистити підлітків, необхідна участь батьків. Підлітки володіють технічними навичками для використання інтернету, але у них відсутні стратегічні і інформативні навички в реальному житті. Розмова з батьками може допомогти, оскільки вони мають знання для розвитку цих навичок. Також деякі важливі елементи можуть бути визначені з метою допомогти дітям побудувати захист і план подолання труднощів. Батьки повинні знаходитися поруч і знати, що роблять діти, коли вони з телефоном або за комп'ютером.

У підлітковому віці цифрові пристрої можуть бути "підтримкою" для дітей з інтровертним характером і вираженою чутливістю. В Японії самітництво і використання комп'ютера або телефону в якості єдиного віртуального вікна стало справжнім синдромом, який носить назву хікікоморі.

Також важливу роль у формуванні цього поведінкового розладу, а разом з ним і кризи в сім'ї, відіграє школа, спілкування з однолітками. Хлопчики хікікоморі часто розумні, але замкнуті. Вони не приймають цінності суспільства і намагаються відгородитися від нього, в своєму ж світі вони почуваються комфортно. Подібна ізоляція може тривати три роки і більше.

Основним і найважливішим для вирішення проблеми є контакт з батьками і довіра. Це перший крок, який відкриє інші шляхи змінити спосіб життя – спілкування з психологом, вчителями, однокласниками.

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
1
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини