Як розпізнати депресію: названі топ-5 ознак

Як розпізнати депресію: названі топ-5 ознак

Психіатриня і психотерапевтка із США Дженніфер Пейн назвала п'ять ключових ознак початку депресії.

Як передає "МедикФорум", людина може відчувати майже всі ці симптоми, проте якщо вони тривають більше двох тижнів, то необхідно звернутися до лікаря.

  • Ви їсте більше або менше, ніж зазвичай

Поєднання емоцій, що, як правило, супроводжують депресію – смуток, песимізм щодо майбутнього, а також низька самооцінка, можуть змусити вас спробувати заспокоїти свої почуття за допомогою їжі. Або навпаки, ви можете втратити до їжі будь-який інтерес.

Відео дня
  • Ви почали спати занадто багато або занадто мало

Тривалий сон може стати "притулком" для психіки. Переривчастий сон або безсоння – інша крайність. Ви занадто стурбовані міркуваннями, щоб заспокоїтися і поспати сім-вісім годин на добу, які потрібні більшості дорослих. Небезпека ще й у тому, що зміни сну можуть не тільки попереджати про хворобу, але і погіршувати її.

  • Вам важко зосередитися

Відчуваєте, що ваш розум нагадує несфокусовану фотографію. Думки про смуток і порожнечу можуть занурити вас у туман, який впливає на вашу роботу, пам'ять і навички прийняття рішень.

  • Вам перестали подобається речі, які колись робили вас щасливими

Депресія викликає у вас апатію до занять і хобі, які колись приносили вам радість. Це зрештою змушує вас ізолювати себе від навколишнього світу.

  • Вам не дають спокою думки про смерть

Оскільки ці думки становлять пряму загрозу для вашого життя, важливо звернутися по допомогу, якщо ви думаєте про це щодня протягом двох тижнів. Навіть якщо ви не розпізнаєте в собі ніяких інших симптомів депресії.

Ілюстрація

Як повідомляв OBOZREVATEL, підбадьорливі фрази не завжди мають позитивний вплив на людину з депресією, навпаки, вони можуть ще більше погіршити цей розлад.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки