"Нікому більше не потрібен": пацієнтки розповіли про досвід життя після раку
Понад чверть (26%) всіх жінок, які вижили в боротьбі з раком молочної залози, говорять про те, що життя після лікування складніше, ніж під час боротьби з хворобою.
Тільки 10% жінок оцінили свій стан після лікування як позитивне. Більше половини респонденток (53%) відчували тривожні стани, а 31% після раку боролися з депресією.
Близько половини пацієнток скаржилися, що лікуючий лікар не розповів і не порадив як жити далі, де отримати підтримку та інформацію.
Дослідження показало три найскладніших проблеми, з якими стикаються жінки в кінці лікування. Це страх рецидиву захворювання (80%), постійна втома (79%), недовіра і невміння управляти власним тілом (52%).
"Після щотижневого відвідування лікарні по закінченню терапії, таке відчуття, що ти залишилася сама, що ти більше нікому не потрібна. Ніхто, навіть сім'я не розуміє, що рак для тебе - це не минуле. Я просто постійно панікувала. У мене була надмірна емоційна реакція на все, що відбувалося навколо мене. мене стали переслідувати нав'язливі страхи за дітей, я могла різко почати задихатися тільки при думці про поїздку на поїзді. Хоча раніше без проблем багато їздила по роботі будь-яким транспортом. я не контролювала себе, повністю була поглинена з трахом і панікою. Жінкам потрібна саме психологічна підтримка, щоб вони розуміли, з чим доведеться мати справу і як з цим справлятися ", - розповідає 46-річна Кеті Акерман з Чичестера.
Читайте: Вирішуються на видалення грудей: жінки з певним характером вибирають агресивну хірургію
Коментуючи результати дослідження, Девід Кросбі, керівник фонду підтримки жінок після раку грудей, сказав: "Ці шокуючі цифри показують, що для більшості жінок боротьба з раком молочної залози на закінчення терапії не зупиняється. Повертаючись до" нормальної "життя жінка може відчувати себе як величезна гора, і щоб піднятися, їй потрібна допомога і підтримка. і цей момент, післяопераційний, найскладніший ".
Він так само говорить про те, що люди, що впоралися з раком грудей, не повинні поодинці справлятися з поточними проблемами психічного здоров'я, виснажливими фізичними побічними ефектами і постійним страхом.
Для цього існує мобільний додаток Беккі , яке підтримує жінок після перемоги над раком молочної залози.
Як повідомляв раніше "Обозреватель", Україна - одна з країн, де існує високий ризик захворіти на рак.