Лікарі навчилися лікувати прокрастинацію та фобії
Когнітивна поведінкова терапія допомагає позбавиться від постійного відкладання справ шляхом застосування корисних дій, розповідає Daily Mail.
Тим самим терапія допомагає позбавиться від станів тривоги і занепокоєння, посттравматичних розладів, фобій і стресів.
Суть методу полягає в заміщенні проблемних станів корисними діями.
Дослідники зі Стокгольмського університету попросили студентів-добровольців заповнити анкету, яка відзначає бал зволікань за шкалою від одного до 60.
Люди були визначені як прокрастинатори, якщо вони набрали 40 і вище балів.
За вісім тижнів дослідники протестували два типу терапії.
Автор дослідження Олександр Розенталь сказав: "Ми побачили хороший ефект. Оцінки знизилися приблизно на 10 пунктів, а до кінця лікування, 34 відсотків мали оцінки, аналогічні середньої чисельності населення".
Учасники також побачили поліпшення в їх академічної успішності, істотне зниження тривоги і відчули благополуччя.
Однак, через півроку, ті, які отримували очну терапію зберегли результати, подекуди навіть поліпшивши їх на 4 пункти. А ті, хто отримував терапію заочно, повернувся в початковий стан.
Дослідники вважають, що групова терапія може бути більш ефективною, оскільки вона допомагає почути людину і отримати підтримку тих, хто мав подібний досвід.
Д-р Брюс Ферні, психологічний дослідник Королівського коледжу Лондона, який не брав участі в дослідженні, додає, що зволікання може бути корисно, якщо люди вважають, що вони можуть виконати завдання краще, відклавши її на деякий час.
Проте, ненавмисне затягування може бути проблематичним.
Він сказав: "Це може вплинути на результати іспиту і міжособистісні відносини".
ТОС спрямована на зміну проблемної поведінки з заміщенням більш корисними заняттями.
Експеримент довів, що терапія може бути ефективна для деяких психічних розладів, таких як фобії і посттравматичного стресового розладу.
Минулі дослідження показують, люди, які регулярно відтягують справи і рішення, часто говорять, що це впливає на їхнє життя, і може змусити їх відчувати занепокоєння, почуття провини і сорому.
Г-н Розенталь додав: "Зволікання може вплинути на ваше здоров'я, особливо, якщо ви відклали похід до лікаря".
Як раніше повідомляв "Обозреватель", вчені знайшли способи перемогти прокрастинація.