Антитіла не з'являться відразу: лікар назвав нюанс вакцинації від COVID-19

Вакцина не гарантує незараження коронавірусом

Антитіла до коронавірусу (COVID-19) не з'являться відразу після проведення вакцинації.

Як розповів в інтерв’ю ТСН головний лікар одного з діагностичних медичних центрів Львова Тарас Жиравецький, щеплення проводитиметься у два етапи.

"Спочатку вводиться вакцина, через 28 днів – вдруге, а через 14 днів мають виробитися антитіла. Тобто, якщо ми ввели вакцину, то завтра у вас антитіла не виробляться, адже, за логікою, вони мають з'явитися через 1,5 місяця після щеплення", – зазначив він.

Відео дня
Вакцина не гарантує незараження коронавірусом

Друге питання, за словами Жиравецького, що вакцина не гарантує незараження вірусом, як і грипом.

"Вакцина гарантує, що ви можете перенести цю інфекцію і захворювання COVID-19 у легшій формі. Це позитив у тому разі, якщо буде більше легших форм. Це зменшить навантаження на лікарні. Але загалом, що стосується кількості людей, які захворіють, то лишається питання, чи вакцина буде рятувати від зараження коронавірусом", – пояснив лікар.

Він додав, що сама вакцинація населення може тривати кілька місяців, а вироблення антитіл – 1,5-2 місяці від останніх пацієнтів, тому оцінити результати можна буде десь через пів року.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

  • президент США Дональд Трамп анонсував початок вакцинації населення проти коронавірусу вже з наступного тижня.

  • Раніше було названо головні відмінності двох найбільш обнадійливих вакцин проти коронавірусу – від Pfizer&BioNTech і від Moderna.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки