МоваЯзык

/ Пульмонологія

Безсимптомні хворі на COVID-19 швидше втрачають антитіла, – вчені

7.1т
Читати матеріал російською

У пацієнтів, які безсимптомно переносять коронавірусну хворобу COVID-19, швидше знижується рівень антитіл.

Такими є результати нового дослідження, опублікованого в Nature Medicine. Водночас дослідники зауважують: це не означає, що в них зникає імунітет.

Спеціалісти порівняли 37 безсимптомних хворих з аналогічною кількістю пацієнтів, у яких були симптоми в китайському окрузі Веньчжоу, і взяли під сумнів ідею "сертифікатів імунітету" для людей, які одужали від COVID-19. Водночас експерти підкреслили: такі результати не обов'язково означають, що ці особи можуть заразитися вдруге.

Оскільки навіть низькі рівні потужних нейтралізувальних антитіл можуть бути захисними для організму, як і Т-клітини та В-клітини імунної системи.

"Більшість людей, як правило, не знає про імунітет Т-клітин, і велика частина розмов була присвячена рівням антитіл", – зазначила вірусологиня з Колумбійського університету Анжела Расмуссен.

Крім Т-клітин, які можуть вбити вірус під час зіткнення, хворі створюють так звані В-клітини, які в разі необхідності можуть швидко збільшити вироблення антитіл.

"Якщо вони знову виявлять вірус, то запам'ятають і почнуть виробляти антитіла дуже й дуже швидко", – наголосив вірусолог із Медичної школи Ікан Флоріан Краммер.

Антитіла (захисні білки, що виробляються у відповідь на інфекцію) можуть тривати всього два-три місяці, особливо в людей, у яких не проявлялися симптоми хвороби під час інфікування.

Як повідомляв OBOZREVATEL, з'ясувалося, що імунітет до коронавірусу може тривати тільки шість місяців.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Читайте всі новини по темі "Коронавірус" на сайті "OBOZREVATEL".

Автор
0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини