МоваЯзык

/ Пульмонологія

Борис Джонсон послав прощальний поцілунок обмеженням від COVID-19

2.4т
Читати матеріал російською

Вчора ввечері прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон сигналізував всьому світу про припинення "урядових указів" щодо COVID-19.

Він закликав людей для профілактики зараження коронавирусной інфекцією почати користуватися не стільки указами уряду, скільки "своїм здоровим глуздом". Такий оптимізм, за повідомленням The Times, є наслідком того, що за вчора у Великобританії не було зареєстровано жодного випадку смерті від вірусу вперше з літа минулого року.

Це величезний крок вперед для країни, де всього кілька місяців тому, в січні 2021 року, щодня фіксувалося 1200-1300 смертей від COVID-19. Таким чином, Великобританія залишається однією з країн-лідерів вакцинацій у світі, і як бачимо, це вже принесло свої плоди.

Прем'єр-міністр підтвердив, що в найближчий понеділок, як і планувалося, буде проведено наймасштабніше ослаблення карантинних обмежень, і людям буде дозволено обніматися з друзями і сім'єю вперше більш ніж за рік.

Паби та ресторани зможуть обслуговувати всередині, учні зможуть знімати маски в школах, театри і кінотеатри можуть відкритися знову, а готелі знову приймають постояльців. Мешканці будинку престарілих зможуть приймати п'ятьох відвідувачів замість двох, за діючими правилами.

Борис Джонсон також підтвердив, що обов'язкова вимога до соціального дистанціювання, ймовірно, закінчиться в наступному місяці.

Борис Джонсон послав прощальний поцілунок обмеженням від COVID-19

Однак, коментуючи заяву свого прем'єр-міністра, жителі Британії висловили сумнів в тому, що епідемію COVID-19 в Великобританії вдасться подолати настільки швидко, як обіцяє глава уряду.

Як відзначають в коментарях британці, станом на 11 травня в країні з населенням 66 млн чоловік повністю вакциновано лише 4,5 млн. Ось чому оцінки простих жителів країни не такі оптимістичні.

Зі свого боку, в уряді відзначили, що, хоча другу дозу вакцини отримало поки не так багато людей, як хотілося б, проте, навіть введення однієї дози суттєво знижує ризики захворіти COVID-19 і на 70-80% попереджає ризики ускладнень, навіть якщо ви захворіли.

За офіційними даними, до теперішнього часу хоча б одну дозу вакцини BioNTech і Pfizer, AstraZeneca або Moderna, дозволених для застосування в Великобританії, отримали більше 35 мільйонів чоловік і більше 16 мільйонів - другу.

Першу дозу вакцини зараз пропонують людям у віці до 50 років. Людей у віці 40 років і старше в Англії, старше 30 років в Північній Ірландії, у віці 45 років і старше в Шотландії і осіб старше 40 років в Уельсі запрошують записатися на прийом.

Впровадження вакцинації розширилося після того, як уряд Великобританії до 15 квітня виконав своє завдання по проведенню першого уколу в пріоритетних групах - всім громадянам старше 50 років, а також особам з груп підвищеного ризику. На ці групи поки припадає 99% смертей від коронавируса.

Уряд планує вакцинувати інше доросле населення, ще 21 мільйон чоловік, до кінця липня.

Британцы будуть вакциновані в віковому порядку до тих пір, поки всі люди старше 20 років не отримають першу дозу.

Кількість перших доз, що вводяться щодня, в даний час складає в середньому близько 121 000 - це менше, ніж в середньому близько 500 тис. в середині березня. Темпи вакцинації першою дозою сповільнилися, оскільки починає діяти графік введення другої дози.

В даний час в день в Великобританії вводиться в середньому близько 318 тис других доз.

Кампанія по максимально швидкому охопленню якомога більшого числа людей була посилена різкими змінами політики в області профілактики COVID-19 на початку січня. Тоді було прийнято рішення віддати пріоритет першої дозі вакцини і другий дозі до 12 тижнів опісля, що набагато більше, ніж планувалося спочатку.

Прогрес, досягнутий на даний момент в Великобританії, означає, що країна продовжує залишатися в числі країн з найвищими показниками вакцинації в світі.

Це сильно відрізняє її від України, де на сьогодні, за даними Міністерства охорони здоров'я, вакциновано менше 1 млн громадян однієї дозою і менш 700 чоловік – двома дозами вакцини від COVID-19.

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини