Чи можна захворіти на COVID-19 вдруге: лікарі вказали на важливий нюанс

44,9 т.
Лікарі розповіли, чи можна захворіти на коронавірус вдруге

Повторне зараження коронавірусом можна пояснити казусом статистики і помилкою ПЛР-тестування, яке в багатьох випадках дає хибний результат.

Про це OBOZREVATEL сказали двоє українських лікарів, які 10 місяців лікують хворих від COVID-19. При цьому, за їхніми словами, повторні зараження дійсно трапляються, але жодна статистика світу не підтверджує їх масовості.

"Британці провели дослідження, судячи з якого тільки 4 людини з тисячі захворіли вдруге. Тому не можемо говорити про масове інфікування вдруге. Хворіють ті, хто не хворів раніше, а нібито повторні випадки – казуси ПЛР-тестування або ж маніпуляції самого пацієнта", – уточнив лікар зі Львова Тарас Жиравецький.

Відео дня

Про те, що тести ПЛР-діагностики можуть давати помилковий результат, сказала київський сімейний лікар Наталія і навела два приклади зі своєї лікувальної практики.

"Пацієнтка застудилася, через місяць аналіз антитіл до коронавірусу показав дуже маленький титр. Через 4 тижні знову застуда, ПЛР показує +, знову легкий перебіг. У другої пацієнтки перший раз ПЛР визначив наявність вірусу, але антитіла не з'явилися. Через місяць знову захворіла, а антитіла з'явилися тільки через 4 тижні після цього", – розповіла лікар.

Як повідомляв OBOZREVATEL, українці, які легко перенесли коронавірус, ризикують підхопити цю ж інфекцію через 3-6 місяців. До такого висновку прийшли фахівці Волинського лабораторного центру, які порівняли дані про пацієнтів.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки