МоваЯзык

/ Пульмонологія

Замовляти з AliExpress небезпечно? Інфекціоністка дала страхітливий прогноз про коронавірус

44.4т
Читати матеріал російською

Провідна лікарка-інфекціоністка України Ольга Голубовська допустила ймовірність поширення коронавірусу 2019-nCoV через предмети.

Коментуючи для MedOboz заяву російського вірусолога Михайла Щелканова про те, що цей збудник може передаватися з посилками, зокрема за допомогою сервісу AliExpress, вона заявила: "Коронавірус ще тільки вивчається, це поки що припущення. Але його агресивність виявилася трошки більшою, ніж оцінювалося раніше".

У цьому контексті експертка додала: "Спершу говорили, що він не передається від людини до людини, потім, що передається в разі дуже тісних сімейних контактів. Зараз вже дали визначення, що таке "тісні контакти".

Коронавірус може передаватися через предмети, допустила медик

Коронавірус може передаватися через предмети, допустила медик

А тому, "все-таки він поширюється досить легко. Про це свідчить велика кількість хворих", – зауважила вона.

"Природно, якщо він зберігається на якихось предметах, він може передаватися через що завгодно. Але мені здається, що досить і тих шляхів, які він має. Тому що він може бути завезений в будь-яку країну світу й зумовити поширення", – пояснила лікарка.

Як писав OBOZREVATEL, завідувач лабораторії вірусології ФНЦ біорізноманіття наземної біоти Східної Азії ДВО РАН Михайло Щелканов не виключив, що коронавірус може передаватися через поштові відправлення. "Маленькі крапельки з вірусом, які утворюються під час кашлю та чхання, осідають на предметах побуту, і людина, торкаючись їх, цілком може заразитися", – сказав він.

Раніше влада Китаю ввела карантин у місті Ухань, де проживають 19 млн осіб, у зв'язку зі спалахом пневмонії, викликаної новим типом коронавірусу. Хвороба вже забрала життя 17 осіб.

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "Коронавірус" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
25
11
Смішно
7
Цікаво
23
Сумно
8
Треш

Блоги медицини