МоваЯзык

/ Пульмонологія

Чому коронавірус став таким жорстоким убивцею: названо чинники

  • Кількість років, протягом яких людина може мати гарне здоров'я, з 1990 року збільшилася на 6,5

  • Це пов'язано зі зростанням таких захворювань, як ожиріння, діабет із високим кров'яним тиском і хвороби серця

  • Дослідники говорять, що поряд із забрудненням повітря це сприяло збільшенню смертей від COVID-19

43.5т
Читати матеріал російською

Дослідники Вашингтонського університету заявили, що пандемія коронавірусу підживлюється "ідеальним" середовищем – сприяють поширенню інфекції зростання кількості хронічних захворювань у людей і забруднення повітря на планеті.

За їхніми словами, глобальне зростання основних захворювань, пов'язаних із ожирінням і високим кров'яним тиском, а також частки регіонів, які за останні 30 років стали заповненими смогом, призвели до збільшення смертності від COVID-19. Про результати дослідження "Глобальний тягар хвороб" повідомляє Daily Mail.

Зазначається, що вчені проаналізували 87 факторів ризику, 286 причин смерті та 369 хвороб і травм у жителів 204 країн і територій, щоби визначити, наскільки добре вони були підготовлені до впливу пандемії.

Забруднене повітря і хронічні хвороби, вважають учені, вплинули на рівень смертності від COVID-19

Забруднене повітря і хронічні хвороби, вважають учені, вплинули на рівень смертності від COVID-19

Результати показали, що тривалість здорового життя у світі, тобто кількість років, протягом яких людина може мати гарне здоров'я, збільшилася більш ніж на 6,5 року в період з 1990 по 2019 рік.

Водночас дослідники зауважили, що глобальна криза хронічних захворювань і нездатність системи громадської охорони здоров'я зупинити їх зробили населення в усьому світі вразливим до COVID-19.

За їхніми словами, перед пандемією коронавірусу частота випадків діагностування в людей, наприклад, діабету росла, як і смертність від хвороб серця в багатьох країнах, враховуючи США.

Дослідники попереджають, що в поєднанні з колосальною кількістю загиблих від пандемії зростання очікуваної тривалості життя, досягнуте у всьому світі за останні кілька років, може бути зупинено.

Зокрема, команда з Інституту показників і оцінки здоров'я (IHME) Вашингтона каже, що результати показують, наскільки необхідні термінові заходи для боротьби з хронічними захворюваннями, щоб забезпечити здоров'я людей, що зробить країни більш стійкими до будь-яких майбутнім пандемій.

"Більшість цих факторів ризику піддаються профілактиці й лікуванню, і боротьба з ними принесе величезні соціальні й економічні вигоди. Нам не вдається змінити нездорову поведінку, особливо ту, яка пов'язана з якістю дієти, споживанням калорій і фізичною активністю, почасти через недостатню увагу з боку політики й недостатнє фінансування досліджень в галузі громадського здоров'я та поведінки", – пояснив провідний автор дослідження, директор IHME доктор Крістофер Мюррей.

Як повідомляв OBOZREVATEL, коронавірусом і грипом можна заразитися одночасно, що загрожує важким ураженням легень і може призвести до смерті. За даними Центру громадського здоров'я України, симптоми обох хвороб дуже схожі.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Читайте всі новини по темі "Дослідження вчених" на сайті "OBOZREVATEL".

Автор
0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини