COVID-19 підвищує ризик депресії, деменції та інсульту – дослідження

Коронавірусна хвороба

Британські вчені з'ясували, що заражені коронавірусом люди більш схильні до розвитку депресії, деменції, психозу і інсульту.

Під час дослідження вони проаналізували медичні картки понад 500 тисяч пацієнтів у США, у яких за останні пів року був діагностований COVID-19, пише ВВС.

У третини з них розвинувся або виник рецидив психологічного або неврологічного стану. До того ж ризик госпіталізації або необхідності реанімації був ще вищий. Ймовірно, це пов'язано як із впливом стресу, так і з вірусом, що чинить прямий вплив на мозок.

Відео дня

Дослідники пояснили, що тривожні розлади і розлади настрою були найбільш поширеним діагнозом серед людей із COVID-19, і вони, найімовірніше, були пов'язані зі стресом, що виник через переживання важкої хвороби або з причини госпіталізації в лікарню.

Такі стани, як інсульт та слабоумство, ймовірно, були пов'язані з біологічним впливом самого вірусу або реакцією організму на інфекцію загалом.

Як повідомляв OBOZREVATEL раніше, в Європейському агентстві з лікарських засобів не підтвердили заяву їхнього високопоставленого представника Марко Кавалери про зв'язок між вакциною AstraZeneca і тромбозом.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки