МоваЯзык

/ Пульмонологія

Новий метод сканування виявив пошкодження легенів через три місяці після COVID-19

33.4т
Читати матеріал російською

Так званий тривалий COVID-19 може супроводжуватися легеневими аномаліями, які вдалося зафіксувати в деяких пацієнтів через три місяці після інфікування.

Відповідні результати показало дослідження Оксфордського університету, передає ВВС. Учені застосували на 10 пацієнтах віком від 19 до 69 років новий метод сканування легень – за допомогою газу ксенон.

Під час традиційного обстеження якихось аномалій не виявили. Ксеноновий метод показав пошкодження, коли пацієнти вдихали газ під час магнітно-резонансної томографії (МРТ).

Вісім добровольців із 10 мали задишку й підвищену стомлюваність три місяці після коронавірусу, хоча жоден із них не потрапляв до реанімації й не потребував вентиляції легенів. У цих добровольців знайшли ділянки легеневої тканини, де повітря погано надходило в кров.

"Я очікував певного ураження легень, але не настільки, як ми побачили", – сказав професор Ферґюс Ґлісон, який очолював дослідження.

Докторка Шеллі Ґейлз вважає, що до 10% тих, хто переніс COVID-19, можуть мати певну форму пошкодження легенів і тривалі симптоми коронавірусу.

Результати спонукали вчених запланувати подібні дослідження в більших масштабах. Новий метод планують застосувати ще на 100 пацієнтах, які не потрапили до лікарні й не мали серйозних симптомів COVID-19.

Карта поширення коронавірусу в світі:

Як писав OBOZREVATEL, Всесвітня організація охорони здоров'я посилила правила носіння масок, зокрема, тепер їх потрібно надівати й на вулиці.

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "Коронавірус" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
4
4
Смішно
0
Цікаво
20
Сумно
1
Треш

Блоги медицини