МоваЯзык

/ Пульмонологія

COVID-19: у кого вищий ризик ускладнень – у чоловіків або у жінок?

В даний час точно встановлено, що чоловіки піддаються більшому ризику госпіталізації і смерті від COVID-19.

У дослідженні, проаналізованому The Conversation, нашу увагу привернув особливий момент: за результатами спостережень, у чоловіків з ожирінням ризики ускладнень при захворюванні COVID-19 у чоловіків також помітно вище, ніж у жінок.

Ця інформація може стати корисною для жителів України, оскільки в нашій країні 25% населення страждає від надмірної ваги і пов'язаних із цим хронічних захворювань і інших ризиків для здоров'я.

Зв'язок між гіршими наслідками COVID-19 і ожирінням була виявлена на ранній стадії пандемії.

Перше велике дослідження цього взаємозв'язку було випущено в липні 2020 року. У ньому були використані дані з більш ніж 17 мільйонів дорослих у Великобританії.

Дослідження показало, що індекс маси тіла більше 40, який класифікується як "важке ожиріння", майже вдвічі збільшує ризик смерті від COVID-19. Однак він не надав даних про людей з ІМТ в нижніх діапазонах "надмірної ваги" або "ожиріння".

Є багато різних способів з'ясувати, чи збільшує ожиріння ризик COVID-19 і як це зробити.

Індекс маси тіла (ІМТ – МедОбоз ), є основним показником, що використовується в дослідженнях, які вивчають наслідки ожиріння для організму.

Ви можете легко розрахувати свій індекс маси тіла, якщо знаєте свою вагу і зріст. Для цього треба застосувати формулу: ІМТ = вага (в кг), розділити на зріст (у метрах), помножений на 2.

Приклад: вага людини становить 85 кг, а зріст дорівнює 170 см. Показник індексу маси тіла в цьому випадку дорівнює: ІМТ = 85: (1,7 х 1,7) = 25.

Графік, що показує індекс маси тіла:

COVID-19: у кого вищий ризик ускладнень – у чоловіків або у жінок?

Друге велике британське дослідження допомогло заповнити цю прогалину з використанням даних майже 7 мільйонів дорослих. Замість того, щоб порівнювати людей з ожирінням з людьми без ожиріння, він розглядав весь спектр ваги, знову використовуючи ІМТ. Було виявлено, що найнижчий ризик був у людей з ІМТ 23. При цьому, кожне додаткове збільшення на одну одиницю ІМТ призводило до збільшення ризику смерті від COVID-19 приблизно на 4%.

ІМТ нижче 23 також підвищує цей ризик. Тобто занадто низька вага також створює ризики при захворюванні COVID-19.

Також в дослідженні було відзначено, що надмірна вага є чинником ризику навіть у молодих людей (віком до 30 років).

На відміну від цих двох британських досліджень на рівні відносно невеликих груп, нове дослідження в США засновано на результатах спостережень приблизно за 3500 учасниками, госпіталізованими з COVID-19. Вчені виявили, що у чоловіків рівень ожиріння II (ІМТ від 35 до 39,9) і рівень ожиріння III (ІМТ 40 або вище) були пов'язані з більш високими ризиками ускладнень.

У той же час, у жінок ожиріння III класу також було пов'язано з більш високим ризиком, але для II класу ожиріння зв'язок був менш очевидним.

В даний час точно встановлено, що чоловіки піддаються більшому ризику госпіталізації і смерті від COVID-19. Дані дослідження дають додаткові аргументи для такого твердження.

COVID-19: у кого вищий ризик ускладнень – у чоловіків або у жінок?

Чому це важливо

Варто знати, хто піддається більшому ризику зараження та ускладнень COVID-19, оскільки це допомагає медикам більш точно оцінювати, хто потрапляє до групи ризику, що особливо важливо при розподілі черговості введення вакцин. Необхідно знати, хто найбільше потребує додаткової терапії і уваги медперсоналу.

Це також важливо, тому що, якщо ці фактори ризику можуть бути змінені, це допомагає нам поліпшити наше здоров'я і стійкість не тільки до COVID-19, але і до інших інфекцій.

Крім висновку про те, що чоловіки з зайвою вагою мають вищі ризики ускладнень, ніж жінки, дослідження дозволяє з упевненістю сказати, що ожиріння саме по собі пов'язане з підвищеним ризиком гірших результатів COVID-19. Це також фактор ризику для таких станів, як діабет II типу, який може призвести до тяжких наслідків.

Ми також знаємо, що правильне харчування і активний спосіб життя покращують здоров'я і навіть можуть знизити ризик COVID-19.

Але легше сказати, ніж зробити, що важливо правильно харчуватися і більше рухатися. Нам потрібно працювати над створенням більш здорового навколишнього середовища - не тільки для чоловіків з ожирінням або жінок з ожирінням, але і для всіх людей.

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини