До 50% людей, які не зустрічалися з COVID-19, мають до нього імунітет – дослідження

  • У США 50% донорів продемонстрували різні форми реакції Т-клітин на SARS-CoV-2

  • Аналогічні дослідження проведені у Нідерландах, Німеччині, Сінгапурі, Великобританії та Швеції

  • Ці дослідження невеликі і ще не дають точних оцінок імунної відповіді на вірус

Експеримент проведено в шести країнах

Серед людей, які ніколи не стикалися з COVID-19, від 20% до 50% показали імунну відповідь на вірус SARS-CoV-2.

Як зазначено в журналі British Medical Journal, у дослідженні зразків донорської крові, отриманих у США з 2015-го до 2018 року, 50% продемонстрували різні форми реакції Т-клітин, що відіграють важливу роль в імунній відповіді, на SARS-CoV-2.

Експеримент проведено в шести країнах
Відео дня

В аналогічному дослідженні зразків із Нідерландів реакцію виявили у двох із 10 осіб, які не стикалися з коронавірусом. У Німеччині реакцію Т-клітин виявили у третини здорових донорів (23 з 68).

У Сінгапурі 12 із 26 зразків, узятих до липня 2019 року, продемонстрували реактивність до SARS-CoV-2. Реакційна здатність була також виявлена у Великобританії та Швеції.

Зазначається, що ці дослідження невеликі і ще не дають точних оцінок імунної відповіді на SARS-CoV-2.

Також залишається з'ясувати походження імунних відповідей. Одна з гіпотез пояснює їх перехресним імунітетом, який сформувався після контакту з іншими типами коронавірусів, які викликають те, що називають застудними захворюваннями.

Як повідомляв OBOZREVATEL, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що ідеальна вакцина від коронавірусу повинна відповідати трьом критеріям:

  • формувати надійну імунну відповідь;

  • викликати потужний Т-лімфоцитний імунітет;

  • не мати жодних серйозних побічних ефектів.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки