Дослідники визначили реальну ефективність вакцини Pfizer від COVID-19

Дослідники визначили реальну ефективність вакцини Pfizer від COVID-19

Ефективність вакцини від COVID-19 Pfizer-BioNTech знижується протягом декількох місяців, згідно з дослідженням, опублікованим нещодавно в журналі The Lancet: з 88% через місяць після отримання двох щеплень до 47% через пів року.

Важливими в цьому дослідженні є кілька моментів:

  • Попри зниження захисту від інфікування, захист від госпіталізацій, пов'язаних з COVID-19, зберігається і залишається на рівні 90%.

  • Захист від госпіталізації не залежить від варіанту коронавірусу, тобто вакцина ефективна стосовно будь-яких варіантів, які циркулювали на момент проведення дослідження.

Дослідження фінансувалося Pfizer. Отримані дані підтверджують ранні звіти Центрів по контролю і профілактиці захворювань і ізраїльських чиновників охорони здоров'я, які виявили, що захист від інфекції знижується протягом декількох місяців, навіть не дивлячись на те, що її ефективність у запобіганні госпіталізації через тяжкий перебіг хвороби зберігається.

Відео дня

Подробиці роботи

Результати дослідження засновані на більш ніж 3,4 мільйона електронних медичних карт з системи охорони здоров'я Kaiser Permanente в Південній Каліфорнії за період з 4 грудня по 8 серпня. За цей час частка позитивних випадків, пов'язаних з Delta-варіантом, збільшилася з 0,6% у квітні до майже 87% до липня.

Дослідники виявили, що ефективність вакцини Pfizer проти інфекцій Delta-варіанту склала 93% через місяць після другої дози та знизилася до 53% через чотири місяці. Для порівняння, згідно з результатами дослідження, ефективність проти інших варіантів склала 97% через місяць і знизилася до 67% через чотири місяці.

За словами дослідників, ефективність проти госпіталізацій, пов'язаних з Delta-варіантом, залишалася високою – 93% протягом усього періоду дослідження.

Суперечки навколо бустерних вакцин

Бустерні щеплення були спірною темою для вчених і регулюючих органів, оскільки зараз кількість вакцин у світі все ще обмежена, і багато людей ще не отримали жодної дози вакцини.

Опубліковані дані надійшли менш ніж через два тижні після того, як регулюючі органи США схвалили введення бустерних вакцин Pfizer-BioNTech для людей, які належать до груп ризику.

Ключовий консультативний комітет Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів планує провести дводенну нараду наступного тижня, щоб обговорити, чи слід регулюючим органам охорони здоров'я рекомендувати ревакцинацію для тих, хто отримав інші вакцини, зокрема Moderna або Johnson & Johnson.

Висновки дослідників

Робота Pfizer доповнює зростаючу кількість досліджень, які свідчать про те, що вакцини проти COVID-19 з часом стають менш ефективними в запобіганні інфекції. Минулого місяця Moderna опублікувала ряд клінічних даних. Вони показують, що, попри збереження ефективності в запобіганні важких захворювань і смерті, рівень проривних інфекцій серед вакцинованих згодом збільшився. До аналогічних висновків прийшли вчені з Ізраїлю і Великобританії.

Також результати цих досліджень підтверджують ранні висновки компаній Pfizer і BioNTech, опубліковані в липні. Попереднє дослідження показало, що ефективність вакцини досягла піку в 96,2% протягом двох місяців після введення другої дози, але після цього вона знижувалася приблизно на 6% кожні два місяці.

За словами представників компанії Pfizer, результати дослідження підтверджують в реальних умовах США, що вакцинація залишається важливим інструментом для захисту від коронавірусу, особливо пов'язаних з COVID-19 госпіталізацій, викликаних всіма поточними варіантами вірусу.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки