МоваЯзык

/ Пульмонологія

Епідеміологиня попередила про наближення до України індійського штаму COVID-19

30.7т
Читати матеріал російською

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) застерегла про погіршення епідситуації з поширенням та захворюваністю на COVID-19 в азійсько-тихоокеанському регіоні – в європейських країнах вже реєструється мутація вірусу, яка виникла в Індії.

А це свідчить, що вона наближається і до України. Про це на онлайн-конференції розповіла епідеміологиня, завідувачка кафедри епідеміології Львівського НМУ ім. Данила Галицького Наталія Виноград, передає "Укрінформ".

"Спершу на новий штам, індійський, ніхто особливо не звернув уваги, здавалося, що за тими мутаціями воно не прописується, буде зміна клінічної картини або параметрів. На жаль, тривога є ще в тому, що цей варіант реєструється в багатьох європейських країнах. Я звертаю увагу на європейський континент, бо Україна тут. Він поряд із нами, в Чехії, у семи європейських країнах уже його підтвердили", – пояснила головна спеціалістка МОЗ за спеціальністю "Епідеміологія".

За її словами, нині в Індії, Непалі, на Шрі-Ланці, в країнах південно-східної Азії спостерігається суттєва зміна епідемічної ситуації з дуже високими показниками захворюваності та летальності від коронавірусу.

"Остання порівняно з попереднім тижнем зросла на 90%. Це найбільше зростання, яке мала територія за весь час, як і тенденція до підвищення рівня захворюваності – на 67%", – сказала Виноград.

Епідеміологиня наголосила, що серед ризиків поширення нового штаму – міграція населення, зокрема студентів із Індії, а також туристичний потік у цю частину світу, який продовжується попри пандемію.

Вона також додала, що зараз у світовий епідпроцес дуже швидко заходять й острівні держави, наприклад Мальдіви, де останніми тижнями спостерігається зростання захворюваності.

"Це свідчить про те, що це міграційні процеси, туди прилітають на відпочинок, і є занесення інфекції. На жаль, острови теж стали територіями високого ризику зараження", – пояснила Виноград.

Нагадаємо: у країнах світу висловили крайню стурбованість спалахом коронавірусу в Індії – 350 тисяч нових випадків щодня стали рекордними для держави з населенням в 1,35 мільярда осіб. Водночас є побоювання, що смертей там удесятеро більше, ніж офіційні дві тисячі за день. Тепер одні держави блокують в'їзд людей із Індії, а інші відправляють надлишки вакцин на субконтинент.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Наталія Виноград пояснила, чи йде на спад третя хвиля COVID-19 в Україні та чи стане вірус сезонним.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Читайте всі новини по темі "Коронавірус" на сайті "OBOZREVATEL".

Автор
0
Коментарі
1
106
Смішно
2
Цікаво
2
Сумно
4
Треш

Блоги медицини