Голубовська: британський штам COVID-19 більш смертоносний

Ольга Голубовська інфекціоністка МОЗ України

Провідна інфекціоністка Міністерства охорони здоров'я України Ольга Голубовська повідомила, що британський штам коронавірусу більш смертоносний порівняно з іншими мутаціями.

Про це лікарка розповіла на своїй сторінці у Facebook, посилаючись на нове дослідження британських учених. Голубовська зазначила, що британський варіант спровокував нещодавній сплеск COVID-19 у Європі.

"Тільки вчора обговорювали з колегами, що, з огляду на таку велику кількість важких хворих, ймовірно, британський варіант все-таки не тільки легше передається, але і більш смертоносний. І ось є дослідження, яке це підтверджує, – рівень смертності від варіанта В.1.1.7 помітно вищий, ніж від інших варіантів", – написала інфекціоністка.

Відео дня

Вчені з'ясували, що коефіцієнт ризику летального результату для британського варіанта B.1.1.7 склав 1,64, порівняно з раніше циркулюючими версіями вірусу. Результати цього дослідження доповнюють попередні докази зв'язку інфекції з варіантом вірусу B.1.1.7 і підвищеним ризиком смерті від COVID-19.

Голубовська зазначила, що точні механізми, що лежать в основі високої смертності від британського штаму, все ще не зрозумілі, але можуть бути пов'язані з більш високими рівнями реплікації вірусу і більш активним його поширенням.

Скриншот.

Як повідомляв OBOZREVATEL раніше, в Україні циркулюють європейський, італійській та іспанський штами коронавірусу. Інших мутацій поки не було виявлено.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки