Голубовська назвала три фактори, від яких залежить перебіг COVID-19

Голубовська зазначила, що агресивність коронавірусу зростатиме

Перебіг коронавірусу (COVID-19), як і будь-якого інфекційного захворювання, залежить від трьох основних чинників.

Як сказала в інтерв'ю Олесі Бацман лікарка-інфекціоністка, професорка, членкиня оперативного штабу із запобігання поширенню коронавірусу в Україні Ольга Голубовська, перший фактор – це доза збудника (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця сторінки).

"Чим більша доза збудника потрапляє в організм, тим зазвичай важче протікає захворювання", – зазначила вона.

Голубовська зазначила, що агресивність коронавірусу зростатиме
Відео дня

Другий фактор – це вірулентність збудника, тобто його агресивність.

"Є штами менш агресивні, а є більш агресивні. Зараз коронавірусний сезон. Він почувається як риба у воді, особливо з настанням холодів. І тому його агресивність, зрозуміло, зростатиме", – наголосила лікарка.

І останнє – це реакція імунітету на цей конкретний збудник. Під час захворювання на COVID-19 відбувається катастрофічна відповідь, спрямована проти свого організму.

"На сьогодні вважається, що це дозозалежний процес. Чим більше вірусу потрапляє, тим агресивніше імунна система на нього реагує і тим сильніше, зокрема, вражає свої органи. Ось таке своєрідне захворювання. Тому ми й говоримо: "Мінімізуйте навколо себе кількість цього збудника, намагайтеся, щоб його було менше". Ми повністю в скафандр не одягнемося, але треба максимально мінімізувати кількість цього збудника", – зазначила Голубовська.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки