Голубовська назвала три фази коронавірусу та розповіла про методи лікування

Голубовська назвала три фази коронавірусу та розповіла про методи лікування

Коронавірусна хвороба має кілька клінічних стадій розвитку. Перша фаза триває близько тижня, зазвичай вона обумовлена дією самого вірусу і проходить непомітно або з незначними симптомами.

У 20-25% випадків може підвищуватися температура тіла, втрачатися нюх, як і у разі звичайного респіраторного захворювання. Про це в ефірі каналу "Наш" розповіла Ольга Голубовська, провідна інфекціоністка Міністерства охорони здоров'я України (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).

На цій стадії необхідно тільки симптоматичне лікування та застосування противірусних препаратів, зазначила лікарка.

Відео дня

Друга фаза COVID-19 є найбільш неприємною, вона проявляється в реакціях імунітету на вірус. Ця стадія є менш контрольованою і залежить зокрема від кількості збудника, який потрапив в організм.

"Тут відбувається парадокс: ми завжди говорили, що людина одужує під час інфекційних захворювань завдяки своєму імунітету. Тут немає іншого виходу і ми призначаємо препарати, що пригнічують імунітет", – сказала Голубовська.

У разі такого лікування антитіла до вірусу все одно виробляються. Інфекціоністка зазначила, що механізм розвитку коронавірусу як і раніше перебуває на стадії вивчення та аналізу.

Третя фаза коронавіруснї хвороби – це постковідний синдром, пов'язаний як із самим вірусом, так і з лікуванням захворювання. Медикиня назвала цю стадію "серйозною медико-соціальною проблемою".

Нагадаємо, Голубовська заявила, що влада Ізраїлю пішла правильним шляхом для стримування пандемії коронавірусу – завезла вакцину й одночасно ввела повний локдаун.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Голубовська опублікувала частину доповіді професора Олега Чабана про те, як збільшення тривалості сну вночі може зменшити шанси захворіти на COVID-19.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки